روغن خراطین؛ خواص، نحوه مصرف و شرایط نگهداری

به گزارش طرفداران رونالدو، روغن خراطین روغنی است که از نوعی کرم به نام کرم قرمز خاکی حلقوی بارانی بدست می آید. الاستین و کلاژن موجود در روغن خراطین عامل اصلی و کلیدی جهت افزایش حجم اندام های مختلف بدن است.

روغن خراطین؛ خواص، نحوه مصرف و شرایط نگهداری

خبرنگاران | سرویس سلامت - نام روغن خراطین این روز ها بسیار بر سر زبان ها افتاده است. روغنی که تحت عنوان روغن خراطین اصل با ویژگی های خارق العاده بزرگ کردن آلت تناسلی در مردان و حجم دهنده باسن و سینه خانم ها فروخته می گردد. این روغن چگونه تهیه می گردد؟ نحوه عملکرد آن چگونه است؟ آیا تاثیرات واقعی داشته یا خیر؟

روغن خراطین

شاید تصور کنید که این روغن به مانند دیگر روغن ها از گیاهان به دست آید، ولی در واقع روغن خراطین از نوعی کرم به نام کرم قرمز خاکی حلقوی بارانی یا کرم ایزینیا فوتیدا (Eisenia fetida) حاصل می یابد. کرمی که با تولید مثل در هر هفته و داشتن 70 درصد پروتئین یکی از شاهکار های خلقت است. بیش از 30 سال است که از کرم خراطین به عنوان محصولات آرایشی و زیبایی در جهان استفاده می گردد. الاستین موجود در روغن خراطین عنصر اصلی و کلیدی جهت حجم دریافت اندام های بدن است.

از روغن خراطین به شرط اصل بودن آن می توان استفاده های فراوان برد و به سادگی نتیجه آن را مشاهده کرد. مهمترین خواص روغن خراطین عبارتند از:

 • حجم دهنده طبیعی عضلات سینه، باسن، گونه و لب
 • برطرف چین و چروک پوست، خط اخم، خط خنده و خطوط پیشانی
 • تسکین درد های مفصلی، رماتیسمی و درمان کمردرد
 • تقویت مو ها و کمک به درمان ریزش مو و شوره سر
 • بدن سازی و پرورش اندام
 • افزایش اندازه آلت تناسلی مردان

نحوه مصرف روغن خراطین در هر یک از اندام های بدن

 • قبل از شروع نحوه مصرف روغن های خراطین باید به این مسئله اشاره کرد که دوره استفاده از روغن بین 45 تا 60 روز است؛ بنابراین نبایستی انتظار داشت که یک شبه به نتیجه مورد نظر رسید.
 • بهترین زمان استفاده از روغن، شب قبل از خواب و هر 24 ساعت 1 بار می باشد.
 • هر 30 میلی گرم روغن باید در دوره 1 ماهه استفاده گردد و در طی 3 هفته اول تاثیر خود را نمایان نماید.
 • برای ماندگاری اثر روغن نیز باید 3 دوره کامل مصرف گردد تا اثرات پایدار بمانند.

افزایش حجم دستگاه تناسلی مردانه

در ابتدا محل مورد نظر را کاملا با آب و صابون شسته تا تمامی منافذ پوست باز گردند. با حوصله و به آرامی در زمانی در حدود 10 دقیقه عضو مورد نظر را ماساژ داده تا رنگ پوست به قرمزی رود. در این زمان چند قطره روغن را ریخته و دوباره محل را ماساژ دهید. بین 5 تا 10 دقیقه ماساژ را ادامه و روزی یک یا دو مرتبه این عمل را تکرار کنید.

افزایش حجم باسن و سینه زنان

به مانند افزایش حجم باسن و سینه زنان با روغن خراطین، بایستی محل مورد نظر را با آب و صابون شسته تا منافذ بسته پوست باز گردند. پس از شستن پوست، به آرامی و به مدت 10 دقیقه شروع به ماساژ عضو مورد نظر کنید به حدی که رنگ پوست قرمز گردد. چند قطره روغن ریخته و مجددا به مدت ده دقیقه موضع مورد نظر را ماساژ دهید. یک بار صبح و یک بار شب این عمل را تکرار کنید.

برطرف چین و چروک و شفاف سازی پوست

پوست خود را با آب و صابون شسته تا کاملا تمیز گردد. چند قطره از روغن را روی آن بریزید و ماساژ دهید تا تمامی روغن جذب پوست گردد. معمولا می توان این عمل را روزی یک الی دو مرتبه و به مدت 3 ساعت انجام داد. دقت داشته باشید پس از استعمال محل مورد نظر را بشویید.

درد های مفصلی، رماتیسمی و کمر درد

چند قطره بر روی ناحیه هایی که درد دارید بزنید و به آرامی ماساژ دهید تا کاملا روغن جذب گردد. از قلم نیاندازید که همان روز به حمام نروید و محل ماساژ شسته نگردد.

ورزشکاران پرورش اندام

استعمال این روغن برای ورزشکاران پرورش اندام به منظور سرعت رشد عضلات و حجم دهی بر یک یا چند عضله خاص مفید است و عوارض مصرف دارو های شیمیایی و هورمونی را نیز نخواهد داشت. بهترین زمان مصرف روغن خراطین برای پرورش اندام بلافاصله بعد از تمرین است. (زمانی که بدن هنوز گرم است و گردش خون بالاست) به این منظور آن قسمت از اندام مورد نظر را تمیز کرده و روغن را همانند آنچه در بخش حجم دهی عضلات گفته شد، استعمال کنید.

توجه داشته باشید که تاثیر گذاری بر روی بدن هر ورزشکار متناسب با شرایط جسمانی اش متفاوت است.

بعد از انجام دادن یکی از مراحل بالا یک پارچه تمیز را با آب سرد خنک کرده و بر روی قسمت هایی که ماساژ داده اید، بگذارید تا روغن جذب شده زیر پوست تثبیت گردد.

نکته مهم: روغن خراطین دارای طبع گرم و تر است؛ به همین دلیل باعث زدن جوش در محل مورد استفاده می گردد. در صورت مشاهده هر گونه جوش می توان از عرقیجات خنک مانند کاسنی، شاهتره، ماسک های خیار، سیب زمینی و ... استفاده نمایید.

تشخیص روغن خراطین اصل

در گذشته (روش ابن سینایی) از 2 کیلوگرم کرم قرمز خاکی و 1 کیلوگرم روغن زیتون و یا کنجد استفاده برای تهیه این روغن می شده است، به همین دلیل رنگ برخی از این روغن ها با یکدیگر متفاوت می باشد. معمولا گفته می گردد که رنگ روغن خراطین بایستی قهوه ای یا قرمز باشد؛ در صورتی که رنگ آن تاثیری در کیفیت آن نخواهد داشت.

 • خراطین پایه روغن زیتون

این نوع روغن ها معمولا به دلیل حضور روغن زیتون رنگی تیره (رنگ قهوه ای سوخته) دارد. بیشتر روغن های خراطین به همراه روغن زیتون می باشند.

 • خراطین پایه روغن کنجد

پایه روغن کنجد باعث روشن (رنگ نارنجی کمرنگ) شدن روغن خراطین می گردد. همچنین لازم به ذکر است استفاده از خراطین پایه کنجد باعث تیرگی پوست محل مورد نظر می گردد.

 • تکنولوژی بدون پایه جهت روغن گیری خراطین

تکنولوژی روغن گیری بدون پایه به معنای آن می باشد که در تهیه روغن مورد نظر، از هیچ روغنی به عنوان بستر ساز ساخت روغن استفاده نشده است. گفته می گردد در تهیه روغن خراطین اصل، استفاده از روغن های بستر ساز مانند کنجد، شاهدانه، آفتابگردان و… باعث ایجاد ناخالصی فراوان می گردد.

 • روغن های خراطین معمولا بوی نامطبوعی دارند که برخی از عطاری های یا فروشگاه ها با اضافه کردن دارچین به آن، بوی بد این روغن ها را نیز برطرف کرده اند.
 • توجه داشته باشید، روغن خراطین اصل هنگام مصرف، موجب گرم شدن در اندام می گردد و اصلا نباید با حالت پف فوری و غیرطبیعی همراه باشد. اگر اینطور باشد به این معنی است که روغن تقلبی بوده و دارای مواد شیمیایی کورتون دار است که موجب پف کردن موقت می گردد و متأسفانه عوارض زیاد دارد.

شرایط نگهداری روغن خراطین

 1. روغن خراطین به مانند دیگر روغن های گیاهی نبایستی در معرض مستقیم نور خورشید قرار گیرد. اگر شیشه روغن به مدت دو یا سه ساعت در معرض نور خورشید قرار گرفته باشد به دلیل دو فاز بودن آن، شکل ظاهری خود را به طور کامل از دست خواهد داد.
 2. این روغن را در یخچال نیز نگهداری نکنید.
 3. بهترین مکان برای نگهداری روغن خراطین داخل کابینت می باشد (دمای متعادل، عدم نابش نور خورشید)

روش های بسکمک برای افزایش سایز اندام های مختلف بدن و یا برطرف چین و چروک ایجاد شده روی پوست وجود دارند. اعمالی تهاجمی که می تواند همراه با عوارضی جداگانه برای فرد متقاضی باشد. استفاده از روغن خراطین، روغن زالو و مواد گیاهی از این دست، شاید یکی از بی خطرترین روش های ممکن برای رسیدن به حالت ایده آل اندام هاست.

اگر شما هم از مصرف کنندگان روغن خراطین هستید می توانید با ارسال نظر در انتهای همین صفحه، تجربیات خود را با دیگران به اشتراک گذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 769

به "روغن خراطین؛ خواص، نحوه مصرف و شرایط نگهداری" امتیاز دهید

2 کاربر به "روغن خراطین؛ خواص، نحوه مصرف و شرایط نگهداری" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روغن خراطین؛ خواص، نحوه مصرف و شرایط نگهداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید