روایت دروازه بان لبنانی از انفجار تلخ بیروت

به گزارش طرفداران رونالدو، عصر یکشنبه انفجاری شدید در بندر بیروت رخ داد که بر اثر آن، تا به امروز بیش از یکصد نفر کشته شده اند و بیش از پنج هزار نفر زخمی های این انفجار به شمار می فرایند و تعداد قابل توجهی از افراد نیز مفقود شده اند.

روایت دروازه بان لبنانی از انفجار تلخ بیروت

چیزهایی که می دیدم را باور نمی کردم !

به همین بهانه به مهدی خلیل دروازه بان لبنانی تیم فوتبال ذوب آهن در رابطه با این موضوع صحبت کردیم و از او پرسیدیم چطور از این انفجار مهیب برای اولین مرتبه آگاه شده است. او در واکنش به این سوال بیان نمود: من شب این ویدئو رو دیدم. من در تمرین بودم. وقتی تمرینم تمام شد، دیدم که همسرم این ویدئو را برای من ارسال نموده است. وقتی ویدئو را دیدم، شوکه شدم و قلبم شکست. باورم نمی شد چیزهایی که داشتم می دیدم را، چرا که انفجار باورنکردنی. نمی توانستم حسم را توصیف کنم. حس دیوانه نماینده ای بود و من واقعا خیلی ناراحت شدم.

همه چیز از ماشین ها گرفته تا خانه ها و آدم ها تکه تکه شدند

او سپس با اشاره به خانواده اش در لبنان افزود: بلافاصله نگران خانواده و دوستانم شدم. همچنین تاسف خوردم برای مردمی که نزدیک به این انفجار بوده اند؛ چون همه چیز از خانه ها گرفته تا ماشین ها و آدم ها تکه تکه و نابود شدند. این خیلی بد است. من با هیچ کلمه ای نمی توانم این شرایط و اتفاقی که افتاد را توصیف کنم. امیدوارم دیگر از این اتفاقات در هیچ جای جهان برای هیچ فردی و هیچ مردمی رخ ندهد.

می گویند ترکیبات شیمیایی علت انفجار بوده

او در خصوص دلیل این انفجار هولناک مطرح کرد: دلیل را هنوز نمی دانیم. خبرها چیزی در خصوص این موضوع نگفته اند. آنها البته می گویند به دلیل وجود ترکیبات شیمیایی نظیر نیترات و آمونیوم بوده است.

خدا را شکر خانواده و دوستانم سالمند

از او در رابطه با خانواده اش پرسیدیم و اینکه در لحظه انفجار در چه شرایطی بوده اند. مهدی خلیل در واکنش به این سوال گفت: خواهرم و مادرم در جنوب لبنان بوده اند و از محل اتفاق دور بودند. ولی برادرم و دوستم در بیروت بودند. من تمام دیروز را با آنها تماس گرفتم و خدا را شکر از محل انفجار دور بوده اند و سالم هستند. به خصوص برای برادرم خیلی راضیم. یکی از دوستانم هم خانه اش نزدیک به محل انفجار بوده و با او روز گذشته تماس گرفتم. خدا را شکر او و خانواده اش هم سالم هستند ولی خانه آنها آسیب دیده و تمام شیشه ها در اثر انفجار شکسته اند. خدا را شکر می کنم که تمام آنها سالم هستند.

شاید سال 2020 سال آزمایش تمام مردم جهان باشد

دروازه بان 28 ساله ذوب آهن ادامه داد: فقط ناراحتم برای تمام مردم لبنان و کسانی که در این انفجار جانشان را از دست دادند و کسانی که زخمی شده اند. این خیلی خیلی روز بدی برای لبنان بود. تمام مردم جهان از این اتفاق ناراحت شدند. بسیاری از کشورها همدردی خود را با لبنان اعلام کردند. ما حالا تنها کاری که می توانیم بکنیم این است که برای لبنان و برای جهان دعا کنیم؛ به خاطر تمام اتفاقاتی که در جهان در حال رخ دادن است؛ از بیماری کرونا تا این انفجار عجیب. شاید سال 2020 سال آزمایش تمام مردم جهان باشد. پس بیایید برای بهترین ها دعا کنیم؛ به دعاهایمان ادامه بدهیم و ایمانمان را برای رسیدن به بهترین ها حفظ کنیم.

خواهر و مادرم دور از محل انفجار بودند

سوال بعدی ما از مهدی خلیل درباره این موضوع بود که خودش متولد کدام قسمت کشور لبنان است. او در واکنش به این سوال حرف هایش را از سر گرفت و مطرح کرد: من متولد روستایی کوچک در جنوب لبنان هستم. خواهر و مادرم الان آنجا هستند و از انفجار دور بوده اند ولی برادرم در بیروت بود. او هم مانند من فوتبالیست است و در تیم العهد بازی می نماید که من هم پیش از ذوب آهن در آنجا بازی می کردم.

از شدت انفجار هنوز گوش های برادرم درد می نماید

او سپس این انفجار را از دیدگاه برادرش توصیف می نماید و می گوید: آنها از محل انفجار دور بوده اند ولی او خودش به من گفت که در تمرین بوده که این اتفاق اتفاق افتاده و شدت صدا به قدری بوده که گوش هایش تحت تاثیر قرار گرفته است.

پس از هیروشیما این دومین انفجار مهیب جهان بوده

مهدی خلیل سپس با اشاره به مطلبی که در یکی از رسانه های عرب زبان منتشر شده، حرف هایش را در رابطه با شدت انفجار ادامه داد: بر طبق شنیده هایم، شدت انفجار در بیروت، دومین انفجار عظیم پس از بمب شیمیایی آمریکایی ها در هیروشیما بوده است.

اگر شرایط در لبنان خوب نشود، خانواده ام را به ایران می آورم

از مهدی خلیل در این رابطه پرسیدیم که آیا قصدی برای آوردن خانواده اش به ایران دارد یا خیر که او در واکنش به این سوال اینطور شرح داد: بله. الان که دو سه بازی از فصل باقی مانده است. من باید اول به لبنان بازگردم و پس از سرانجام 10، 15 روز به ایران بازخواهم گشت. نمی دانم چه زمانی لیگ بعدی در ایران آغاز خواهد شد. من باید بروم و چیزهایی را در لبنان درست کنم ولی بعد از آن به ایران بازخواهم گشت و اگر شرایط در لبنان خوب نباشد و همینطور ادامه داشته باشد، آنها را به ایران خواهم آورد. باید منتظر باشیم و ببینیم چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. همانطور که گفتم در جنوب لبنان اتفاق بدی رخ نداده و تنها ویروس کرونا وجود دارد. این انفجار فقط در بیرون بوده است. اما اگر ایران جای امن تری باشد، آنها را به ایران خواهم آورد.

از رسانه ها نمی توانید متوجه حقیقت شوید

از گلر ذوب آهن در این رابطه پرسیدیم که خبرهایش را از چه راه هایی دنبال می نماید. او در واکنش به این سوال افزود: من معمولا خبرهایم را از شبکه تلویزینی لبنان و بعضی شبکه های دیگر که در اصفهان دارم، دنبال می کنم. البته با خانواده ام هم تماس می گیرم و شرایط را جویا می شوم. اما چیزی که هست اینکه حقیقت را نمی توانید از رسانه ها متوجه بشوید. رسانه ها معمولا چیزهایی را پنهان می نمایند. من فقط رسانه های مهم را تماشا می کنم. در اینجا اما مهم ترین مسئله برای این است که خانواده و دوستانم سلامت هستند. این مهم ترین چیز هستند. رسانه ها را دنبال می کنیم ولی هنوز نمی دانیم این اتفاق برای چه اتفاق افتاده است.

تمام برندهای گران قیمت و لوکس در همین قسمت بیروت بودند !

از دروازه بان لبنانی ذوب آهن در خصوص محل انفجار بیروت پرسیدیم. او ضمن اینکه این قسمت از بیروت را یکی از گران قیمت ترین و لوکس ترین مکان های شهر توصیف کرد، در این مورد اینطور شرح داد: این انفجار یکی از لوکس ترین مکان های بیروت اتفاق افتاده است. این قسمت همه رستوران ها و مغازه های عظیم و گران قیمت را دارد. برندهای عظیمی در این قسمت شهر هستند. در این قسمت استخرهای بسیار لوکسی هم هستند و یکی از لوکس ترین مکان های شهر است. این قسمت خیلی هم زیبا است. البته این تنها یک بخشی از بیروت است که آسیب دیده است.

ارتعاشات این انفجار به نصف بیروت کشیده شده

مهدی خلیل واکنش مردمانی که در صحنه و محل انفجار بوده اند را اینطور برای ما توصیف کرد: ما خبرهایی در این مورد شنیدم. اینکه مردم می گفته اند، این انفجار شبیه فیلم ها بوده است. آنها این حادثه را مانند یک فاجعه توصیف می نمایند. آنها واقعا خوش شانس بوده اند که هنوز زنده هستند، چون ارتعاشات این انفجار نصف بیروت را تحت تاثیر قرار داده است؛ تصور کنید؛ نصف بیروت. مادر همسر من در قسمت بالای شهر بیروت زندگی می نماید ولی او هم ارتعاشات را حس نموده است. این نشان می دهد که چقدر این انفجار قوی بوده است. همچنین برادرم من هم در حال تمرین بوده و می گوید تاثیرات این انفجار هنوز گوش هایش را تحت تاثیر خود قرار داده است. این دیوانه نماینده است. این یک فاجعه بوده و خرابی های زیادی در بیروت ایجاد نموده است.

کشورهای زیادی برای بازسازی پیشقدم شده اند

او در خصوص پیش بینی اش درباره زمان بازسازی لبنان بیان نمود: بعد از این همه خرابی زمان زیادی می برد. کشورهای زیادی برای یاری به لبنان پیشقدم شده اند و شاید این یاری کند تا لبنان زودتر بازگردد. ما باید منتظر بمانیم. این خیلی اتفاق شوکه نماینده ای بوده است.

ادامه حرف های مهدی خلیل در رابطه با سرنوشت مردم لبنان و احتمال ترک شهر توسط آنها بود. او گفت: واقعا نمی دانیم. هیچ کس هنوز نمی داند که چه تعداد از مردم برای داشتن یک زندگی بهتر لبنان را ترک خواهند کرد. حالا دو هفته ای احتمالا همه چیز تعطیل خواهد شد و واقعا هیچ چیزی تعیین نیست.

یکی گفت شاید جهان در حال سرانجام است ....

سوال آخر ما از مهدی خلیل در رابطه با سال سختی بود که در حال پشت سر گذاشتن است. او پدرش را در دوران قرنطینه از دست داد و نتوانست به لبنان سفر کند و حالا ماه هاست که خانواده اش را ندیده و این انفجار، پس از جهانی شدن ویروس کرونا، تکمیل نماینده بدشانسی های او در سال 2020 و آغاز دهه جدید میلادی بوده است. مهدی خلیل در واکنش به این مسائل اینطور حرف می زند: این اصلا راحت نبوده است. سال بسیار سختی بود. پدر من در دوران کرونا درگذشت. او عظیمترین انگیزه دهنده من بود. همه کارکردم تا به من افتخار کند و راضی باشد. وقتی او از جهان رفت، همه چیز برای من تغییر کرد. این اما زندگی است. حالا 6 ماه پس از درگذشت او من هنوز در ایران هستم و نتوانسته ام خانواده ام را ببینم و ذهنم را آرام کنم. با این حال این زندگی است و این فوتبال است. حالا با این انفجار شرایط برای من و خانواده ام و کل لبنان استرس زاتر هم شده است. اما ما چه کاری می توانیم انجام دهیم؟! یکی از دوستانم به من گفت شاید جهان در حال سرانجام است و خدا در حال تست کردن ما است.

امیدوارم دیگر شاهد این اتفاقات هولناک نباشیم

حرف های سرانجامی مهدی خلیل اینطور به زبان آمد: این خبر خیلی خیلی بدی برای همه مردم جهان بود. امیدوارم دیگر این اتفاقات هولناک را شاهد نباشیم. در سرانجام باید همدردی خودم را با کسانی که جانشان را از دست داده اند، اعلام کنم و برای کسانی که زخمی شده اند، آرزوی سلامتی هرچه سریعتر داشته باشم. این زندگی است.

منبع: ورزش 3

منبع: فرارو
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 473

به "روایت دروازه بان لبنانی از انفجار تلخ بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت دروازه بان لبنانی از انفجار تلخ بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید