رنو اولین تبعات پشت پا زدن به ایران را متحمل شد

به گزارش طرفداران رونالدو، شرکت رنو اعلام نمود در اثر عواملی از جمله سرانجام دادن به فراوری در ایران، برای نخستین بار در ده سال گذشته میزان سوددهی این شرکت کاهش یافته است.

رنو اولین تبعات پشت پا زدن به ایران را متحمل شد

به گزارش گروه بین الملل دانشجو، شرکت رنو، نخستین کاهش سود در ده سال گذشته را ثبت کرد و هدف گذاری حاشیه سود عملیاتی پایین برای سال 2020 مشخص نموده است.

به گزارش بلومبرگ، سال 2020، پس از رسوایی رئیس پیشین این شرکت یعنی کارلوس گوسن، سالی بحرانی برای این شرکت است که یک برنامه مجدد راه اندازی با شریکش نیسان طراحی نموده است.

این شرکت خودروساز فرانسوی امروز خاطرنشان کرد خسارت سالانه رنو 141 میلیون یورو (153 میلیون دلار) است که با سود 3.3 میلیارد یورویی این شرکت در سال 2018 مقایسه می گردد. درآمد های عملیاتی این شرکت 30 درصد افت نموده و به 2.11 میلیارد یورو رسیده است.

همچنین رنو در رابطه با بعضی از همکاری های مشترک با چین جریمه شده است. مشارکت نیسان در درآمد رنو در سال گذشته به 242 میلیون یورو کاهش یافته است. این رقم در سال پیش از آن 1.51 میلیارد یورو بود.

فروش رنو به شرکایش به علت کاهش فراوری نیسان و دایلمر و همچنین کاهش تقاضا برای موتور های دیزلی در اروپا 3.4 درصد افت کرد. کاهش شدید در فروش سی کی دی به چین و انتها دادن به فراوری سی کی دی در ایران نیز به درآمد های این شرکت خسارت زده است.

فروش گروه رنو در سال گذشته میلادی 3.3 درصد افت کرد و به 55.53 میلیارد یورو رسید.

این شرکت پیش بینی می نماید که در سال 2020، درآمد سالانه ای همانند سال 2019 داشته باشد و حاشیه سود عملیاتی آن از 4.8 درصد در سال 2019 به 3 تا 4 درصد کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 114

به "رنو اولین تبعات پشت پا زدن به ایران را متحمل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنو اولین تبعات پشت پا زدن به ایران را متحمل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید