دالایی لاما رهبر معنوی بودائیان برای ترغیب مردم واکسن کرونا زد

به گزارش طرفداران رونالدو، روزنامه دیلی نیوز هند روز شنبه گزارش داد که دالایی لاما رهبر 85 ساله بودائیان تبت و برنده جایزه صلح نوبل برای ترغیب و تشویق مردم برای واکسیناسیون کرونا، اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کرد.

دالایی لاما رهبر معنوی بودائیان برای ترغیب مردم واکسن کرونا زد

دیلی نیوز با علام اینکه رهبر معنوی تبت اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کرد از قول وی به توصیه و تشویق تمامی افراد واجد شرایط و به خصوص بیماران برای واکسینه کردن پرداخت.

دالایی لاما همچینین اضافه کرد: برای جلوگیری از مسائل جدی، تزریق واکسن مفید و کاآمد است. بیماران دیگر هم به خاطر نفع خودشان باید واکسن بزنند. من هم به تازگی واکسن را تزریق کردم و حالا باید مردم بیشتری شهامت به خرج دهند و واکسن تزریق نمایند.

او در ادامه از دولت مرکزی و ایالتی برای فراهم آوردن امکانات و تسهیلات جهت تزریق واکسن در بیمارستان منطقه ای تارامشالا تشکر کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز واکسن تزریقی به دالایی لاما از نوع آکسفورد آسترازنکا خاطرنشان کرد که توسط موسسه سروم هند فراوری شده است.

این گزارش حاکی است، 10 نفر از افرادی که در اقامتگاه دالایی لاما هستند نیز همراه وی واکسینه شدند .

به گفته دکتر گوپتا در بیمارستان منطقه ای تارامشالا، دالایی لاما پس از تزریق واکسن حدود 30 دقیقه تحت نظر بود و مسئله ای هم پیش نیامد.

هند از شروع همه گیری 11 میلیون مورد ابتلا و بیش از 157 هزار مورد مرگ ثبت نموده است.

اگرچه واکسیناسیون کرونا در بسیاری از کشورهای دنیا شروع شد با این وجود بسیاری از مردم به دلایل فرهنگی و شبهاتی که شرکت های رقیب واکسن سازی برای امنیت بهداشتی محصول رقیب ایجاد کردند، از قبول آن امتناع می ورزند.

به همین دلیل بسیاری از رهبران مذهبی دنیا از جمله دالایی لاما برآن شدند با بیان نظرات دینی خود را در خصوص بهداشت عمومی، پیروان خود را برای حفظ امنیت بهداشت عمومی و انجام واکسیناسیون ترغیب نمایند.

آنها سعی می نمایند خلأهای بهداشت عمومی را رفع نمایند تا مسائل گسترده تری در خصوص بهداشت عمومی عصر کرونا مورد آنالیز قرار بگیرند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 889

به "دالایی لاما رهبر معنوی بودائیان برای ترغیب مردم واکسن کرونا زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دالایی لاما رهبر معنوی بودائیان برای ترغیب مردم واکسن کرونا زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید