داستان یک عکس به روایت سیف الله صمدیان

به گزارش طرفداران رونالدو، تصویری از یک ماهنامه هنرهای تصویری در مقابلمان است که به مناسبت صدمین سالگرد سینما منتشر شده است. بر اساس اطلاعات روی جلد مجله، این نسخه در سومین سال انتشار آن در شماره 17 با قیمت 200 تومان به فروش می رسیده است. تصویر اصلی، عکسی از جمشید بایرامی، عکاس فیلم سلام سینما است.

داستان یک عکس به روایت سیف الله صمدیان

سیف الله صمدیان ـ عکاس و فیلم بردار ـ عکسی از ماهنامه هنرهای تصویری را نشانمان می دهد که روی صفحه اصلی آن تصویر رول پیچ شده عکاس فیلم سلام سینما به چشم می خورد.

او در توضیح این عکس به خبرنگاران می گوید که در صدمین سالگرد سینما در سال 73 بود که یک هفته ای، جوان ها از کوچک و بزرگ و اهالی سینما در باغ فردوس دور هم جمع شدیم و برنامه های مختلفی را برگزار کردیم. علاقه مندان سینما از شهرهای کوچک و بزرگ ایران برای تست بازیگری به باغ فردوس می آمدند که محسن مخملباف از آنها تست می گرفت و گروه فیلم برداری از بازی آنها فیلم.

در نهایت وقتی که تست بازیگری را در موضوعات مختلف می گذراندند، مخملباف به آنها می گفت که این نقش آنها در فیلم بوده و اگر راضی هستند همان تست در فیلم قرار داده شود. در نهایت از فیلمی که از آن حال و هوا و تست متقاضیان گرفته شد، مستندی ساخته شد که به کن فرستادیم.

مردی که رول عکاسی به دور او پیچیده شده، جمشید بایرامی ـ عکاس فیلم سلام سینما ـ است. او در طول آن یک هفته از افرادی که برای تست بازیگری به باغ فردوس آمده بودند پرتره هایی گرفت که به او گفتم همه آن ها را چاپ کند ولی از هم جدا نکند و به صورت رول برای من بیاورد. وقتی رول عکس ها را آورد او را به سکوی کولر پشت بام دفتر تصویر در خیابان گلریز بردیم و رول عکس هایش را به دورش پیچیدیم و در نهایت عکسش را روی جلد ویژه نامه سلام سینما قرار دادیم. اتفاقا آن مجله به زبان انگلیسی هم منتشر کردیم که از سمت چپ باز می شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 343

به "داستان یک عکس به روایت سیف الله صمدیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان یک عکس به روایت سیف الله صمدیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید