فراوری پژو 405 جی ال ایکس بنزینی متوقف شد

به گزارش طرفداران رونالدو، خبرنگاران: مراسم خاتمه فراوری خودرو پژو 405 جی ال ایکس بنزینی با هدف اجرای استانداردهای زیست محیطی کشور در شرکت ایران خودرو خراسان برگزار گردید.

فراوری پژو 405 جی ال ایکس بنزینی متوقف شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا؛ این مراسم با حضور معاون مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت و قائم مقام و معاون اجرایی مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در شرکت ایران خودرو خراسان برگزار گردید.

در این مراسم امیر جعفرپور، معاون مدیرکل دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت، 27 سال فراوری پژو 405 در گروه صنعتی ایران خودرو را روز به روز رو به بهبود دانست و گفت: ارتقاء از استاندارد یورو4 به یورو5 و از سوی دیگر الزام رعایت استانداردهای 85گانه ملی که به خودروسازها ابلاغ شده، هزینه های تمام شده محصول را بالا می برد که باعث شده فراوری این گونه خودروها صرفه مالی نداشته باشد. از سوی دیگر توجه گروه صنعتی ایران خودرو به مسایل زیست محیطی و فراوری محصولات کم مصرف باعث توقف فراوری این محصول شده است.

جعفرپور اضافه کرد: داخلی سازی 50درصدی خودروهای فراوریی در گروه صنعتی ایران خودرو در سه سال گذشته به بیش از 90درصد در حال حاضر رسیده است که این مهم برای محصول جدید K132 به 5/92 درصد می رسد و بزودی با همکاری شرکت های دانش بنیان قطعات باقی مانده هم داخلی سازی خواهند شد و نهایتا تا سال 1400 خودکفایی در صنعت خودرو سازی را جشن خواهیم گرفت.

معاون مدیرکل دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت در خاتمه سخنان خود شرکت ایران خودرو خراسان را چابک ترین و پرکوشش ترین شرکت در بین شرکت های تابعه گروه صنعتی ایران خودرو دانست و اضافه کرد: این کوشش باعث شده ایران خودرو خراسان فراوری و عرضه با کیفیت ترین خودروهای گروه صنعتی و کشور را در کارنامه خود داشته باشد.

سعید تاجیک قائم مقام مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران نیز در این مراسم گفت: تمام محصولات فراوریی ایران خودرو خراسان دارای استاندارد یورو5 است. فقط خودرو پژو 405 دارای استاندارد یورو4 بود که آن هم امروز فراوریش متوقف می گردد. از رده خارج کردن محصولات با مصرف زیاد سوخت و سطح استانداردهای زیست محیطی پایین می تواند نقش بسزایی در کاهش میزان آلایندگی محیط زیست و هوای شهرها داشته باشد.

بیژن زاهدی فرد مدیر عامل شرکت ایران خودرو خراسان نیز توقف فراوری پژو 405 جی ال ایکس بنزینی را در راستای اجرای استانداردهای زیست محیطی کشور و به هدف فراوری خودرو کم مصرف با آلایندگی کمتر و توجه به نوسازی سبد محصول بر اساس خواست مشتریان گروه صنعتی ایران خودرو دانست.

زاهدی فرد گفت: در این شرکت خودروهای شاسی بلند هایما اس7 و هایما اس5 با موتور توربو شارژ و از خانواده پژو، خودروهای 405 بنزینی، 405گازسوز و SLX با موتور TU5 و پژو پارس فراوری می گردد که از امروز فراوری پژو 405 بنزینی با موتورXU7 متوقف می گردد. وی اضافه کرد: به منظور جایگزینی ظرفیت خالی ایجاد شده از حذف پژو 405، فراوری پارس از 130دستگاه در روز به 200 دستگاه در روز افزایش می یابد.

مدیرعامل ایران خودرو خراسان اضافه کرد: قصد داشتیم به منظور جایگزینی خودرو 405 یک خودرو جدید به خط فراوری اضافه کنیم اما مسائل غیر قابل پیش بینی که ویروس کرونا در سراسر دنیا به وجود آورد باعث شد این امر به تاخیر بیفتد، ولی تمام کوشش خود را به کار می گیریم تا خاتمه امسال و نهایتا ابتدای سال آینده، این خودرو جدید را به سبد محصولات ایران خودرو خراسان اضافه کنیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 380

به "فراوری پژو 405 جی ال ایکس بنزینی متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری پژو 405 جی ال ایکس بنزینی متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید