بزرگداشت پنجاهمین سالگرد دیپلماسی پینگ پنگی چین و آمریکا

به گزارش طرفداران رونالدو، یک رویداد ویژه روز شنبه برای بزرگداشت پنجاهمین سالگرد دیپلماسی پینگ پنگی بین چین و آمریکا در شانگهای برگزار گردید.

بزرگداشت پنجاهمین سالگرد دیپلماسی پینگ پنگی چین و آمریکا

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از خبرگزاری شینهوا، در خاتمه سی و یکمین مسابقات قهرمانی دنیا در ناگویا، ژاپن و به دعوت تیم تنیس روی میز چین، تیم پینگ پنگ آمریکا در تاریخ 10 آوریل 1971 سفرش را به چین شروع کرد و نخستین گروه آمریکایی شد که از زمان تاسیس جمهوری خلق چین در 1949 به این کشور سفر می کرد.

تیم چینی در سال بعد بازی برگشت را در آمریکا برگزار کرد. این سفرهای مشترک سردی روابط بین آمریکا و چین را از بین برد و در نهایت به عادی سازی روابط دو جانبه بین دو کشور منجر شد.

یادبود این فعالیت در موزه بین المللی فدراسیون تنیس روی میز در شانگهای برگزار شده است.

کویی تیانکای، سفیر چین در آمریکا در یک سخنرانی ویدئویی گفت: دیپلماسی پینگ پنگی 50 سال پیش به عنوان یک نقطه تاریخی در روابط بین آمریکا و چین از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شری کیوروسلان، رئیس سابق تنیس روی میز آمریکا نیز در پیامی ویدئویی درباره آنچه از این دیپلماسی در سن جوانی آموخته و کوشش هایش برای ادامه میراث دیپلماسی پینگ پنگ در دوران فعالیت خود به اشتراک گذاشت و گفت: خاطرات زیادی برای یادآوری وجود دارد و خاطرات بیشتری هم به وجود می آیند.

شا هیلین، رئیس انجمن خلق شانگهای برای دوستی با کشورهای خارجی، به هشت چینی از آن دوران مدال و راکت دیپلماسی پینگ پنگی را هدیه داد. جیمز هلر، سر کنسول آمریکا در شانگهای نیز هدایایی را برای آمریکایی ها دریافت کرد.

پس از مراسم هم چهار تیم در بازی های محبت آمیز آمریکا و چین با حضور بازیکنانی از کالج تنیس روی میز چین، کنسولگری آمریکا در شانگهای، کمپانی های آمریکایی و انجمن های بازرگانی در شانگهای شرکت کردند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 916

به "بزرگداشت پنجاهمین سالگرد دیپلماسی پینگ پنگی چین و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگداشت پنجاهمین سالگرد دیپلماسی پینگ پنگی چین و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید