با این 10 خُرده عادت، زندگی خود را متحول کنید!

به گزارش طرفداران رونالدو، خیلی وقت ها ما تصور می کنیم که برای رسیدن به موفقیت های عظیم در زندگی، حتما تغییرات عظیم در خودمان ایجاد کنیم و کارهای عجیب غریبی کنیم. در صورتی که که گاهی جمع جبری تغییرات کوچک هم می تواند زندگی ما را متحول کند.

با این 10 خُرده عادت، زندگی خود را متحول کنید!

در این پست با هم مرور می کنیم که عادت های کوچک یا خرده عادت ها چه تغییرات مثبتی در زندگی ایجاد نمایند:

1- اگر عادت کنیم که هر روز کمی رابطه ایجاد کنیم!

بسیار اوقات به خودمان می گوییم که ولش کن! فلانی که اصلا من را نمی شناسد و با من خوب نیست. چرا وقتم را برای ایجاد رابطه با او تلف کنم! آخرش که چه؟!

در صورتی که همین فرد که با او رابطه ای ایجاد ننموده ایم می تواند یک استخدام نماینده بالقوه شما یا تسهیل نماینده کارتان باشد.

ایجاد زنجیره دوستان و یاران، نمی تواند یک شبه صورت بگیرد. پس باید هر روز چند دقیقه ای وقت بگذارید و عادت کنید که رابطه ایجاد کنید.

2- اگر عادت کنیم که هر روز یک پاراگراف بنویسیم!

خیلی وقت ها نوشتار شما، می تواند وجه متمایزنماینده یا رهایی بخش شما باشد. اگر نوشتن را تمرین نکنید، زمانی می رسد که نمی توانید یک متن درخواست مؤثر یا گزارش کاری یا خاتمه نامه خوب بنویسید. نوشته های ضعیف دیگران هم که طبعا نمی توانند از زبان شما سخن بگویند.

کمی به خودتان زحمت بدهید و هر روز کمی بنویسید و قضایای هر چند ساده را از زبان خودتان شرح بدهید.

3- اگر یاد بگیرید که زندگی همه اش رقابت و دویدن نیست!

به نظرتان وقتی که برای آشپزی یا تمیز کردن خانه صرف می گردد، وقت تلف شده است؟

من خلاف نظر خیلی ها فکر می کنم که برای امورات پایه و ساده زندگی هم باید وقت گذاشت. چون همین کارهای ظاهرا ساده و وقت گیر، گاهی تمدد اعصابی به شما می دهند که می تواند زمینه خلاقیت ذهنی شما گردد.

4- اگر عادت کنید که جوابگو باشید

بعضی از ماها متاسفانه در چرخه جوابگو نبودن می افتیم. تنبل می شویم و پاسخ ایمیل و پیغامک را خیلی دیر می دهیم یا اصلا یادمان می رود که بدهیم. در نتیجه به دوستان ما برمی خورد و رابطه مان خدشه دار می گردد، عادت کنیم که کوتاه و مختصر و مفید به پیغام های دریافتی پاسخ بدهیم.

5- اگر عادت کنیم هر روز صبح از خودمان بپرسیم: چطور می توانم روز متفاوتی بسازم؟

خودتان را با بقیه مقایسه نکنید، بلکه با دیروز خودتان مقایسه کنید. ببینید که هر روز چطور می توانید آدم کامل تری باشید، مثلا آدمی که اغذیه سالم تری دارد، شاداب تر است، کمی بیشتر کتاب خوانده یا اندکی بیشتر کار مؤثر نموده است.

6- اگر عادت کنیم که ایده ها و الهامات خودمان را بنویسیم

ایده ها خیلی اوقات مثل برق می آیند و می گذرند و فراموش می شوند. سعی کنید همه ایده هایتان را بنویسید، هرچند کوتاه و مختصر. ممکن است امروز وقتی برای انجامشان نداشته باشید، اما فردا برای انجام آنها، مناسب باشد.

7- اگر عادت کنیم که کمتر اسکرول کنیم

بله! الان همه ما زندگی آنلاین هم داریم و من بی جهت از شما نمی خواهم که وب گردی خودتان را کم کنید! چیزی که به نظر من بهتر است به آن عادت کنید، کم کردن اسکرول کردن بی هدف در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر است. وقتی بیشتر خبرهای روز را خوانده اید و سایت های محبوب خودتان را دیده اید، آخر چرا آخر شب نیم ساعت یا بیشتر وقت برای اسکرول کردن صرف می کنید؟!

8- مطالعه کنید، حتی در حد سه چهار صفحه در روز

تاثیر تجمعی مطالعات اندک، ظرف چند سال، واقعا شگفت انگیز است. برای مطالعه برنامه بریزید. ای بوک در موبایل و تبلتتان بریزید یا اصلا از صفحات کتاب عکس بگیرید و به سادگی درگوشی تان ذخیره کنید. آخر شب به جای بردن گوشی به بستر، یک کتاب در کنارتان داشته باشید.

9- اگر عادت کنیم که کمتر تکانه ای باشیم

صبور شدن و واکنش سنجیده داشتن در همه سختی ها و یا وقتی در معرض تحریک شدید روانی قرار می گیرید، احتیاج به تمرین دارد.

واقعا هیچ کسی را نمی توانید پیدا کنید که به پرخاشگر بودن خود و درشتی با دیگران کردن، بتواند افتخار کند.

همواره به دنبال خشم و واکنش های تکانه ای پشیمان می شویم. پس ما باید کم کم به خودمان عادت بدهیم که هر روز خونسردتر از روز پیش عمل کنیم و آدم تکانه ای دیروز نباشیم.

10- اگر هر روز کمی نه گفتن را تمرین کنیم!

مهربانی و خوبی کردن به مردم چیز خوبی است، اما مشکل وقتی ایجاد می گردد که بعضی از ما سوء استفاده می نمایند و تقاضای غیرمنطقی دارند و ما قدرت نه گفتن به آنها را نداریم. هر دفعه، دچار عوارض و مصائب ناشی از این ناتوانی می شویم و هر بار، عبرت نمی گیریم.

عادت کنیم که هر روز کمی نه بگوییم: ببخشید اما حتما باید ساعت سه منزل باشیم! پوزش می خواهم اگر فردا شب را برای انجام کاری شما در نظر گرفته ام و امروز وقت باشگاه دارم!

منبع: یک پزشک
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 494

به "با این 10 خُرده عادت، زندگی خود را متحول کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این 10 خُرده عادت، زندگی خود را متحول کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید