ایرانت در طول اینترنت، اینترنت جایگزین پذیر نیست

به گزارش طرفداران رونالدو، رسول جلیلی دانشیار دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف و عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در مصاحبه با خبرنگاران در مورد برداشت نادرست بعضی رسانه ها از اظهاراتش در مورد خبر دات کام؛ ابزار فشار بین المللی بر ایران و ضرورت راه اندازی ایرانت شرح داد.

ایرانت در طول اینترنت، اینترنت جایگزین پذیر نیست

وی گفت: در تبادل نظری 12 بهمن 98 با طرفداران رونالدو، تحلیلی در خصوص سناریوهای اتفاق افتاده در سال 1398 در فضای مجازی کشور ارائه شد. محور شاخص این تبادل نظر، استفاده ابزاری دشمن از نام دامنه دات کام به عنوان یک ابزار فشار بین المللی علیه بعضی از نهادهای رسانه ای نظیر فارس نیوز و پس از آن افکار نیوز بود. به عنوان یک راه چاره بنیادی برای مواجهه با این پدیده و ضربه ناپذیری و استحکام این بعد از فضای مجازی کشور، راه اندازی ایرانت پیشنهاد می گردد.

وی اضافه نمود: ایرانت نگاشت اینترنت در ظرف جغرافیایی ایران است. با راه اندازی ایرانت، استفاده ایرانیان از ظرفیت ها و خدمات اینترنت در سطح ملی، تضمین و تصمیم دشمن به تحریم اینترنت علیه ما غیرقابل اعمال و اجرا می گردد.

جلیلی ادامه داد: ایرانت در طول اینترنت است و یکی از اصلی ترین خدمات در ایرانت، دسترسی به محتوا و خدمات بین المللی موجود در اینترنت است.

وی گفت: راه اندازی و توسعه ایرانت، زیرساخت فضای مجازی کشور را مقاوم و آسیب ناپذیر نموده و بقای کسب و کارهای ایرانیان در داخل و خارج از کشور را به وسیله فضای مجازی تضمین می نماید.

جلیلی ادامه داد: جایگزینی اینترنت به هیچ عنوان در ایرانت موضوعیت ندارد و در تبادل نظری بنده هم جایگزینی مطرح نشده است. عنوان استخراج شده بعضی خبرگزاری ها و فضای مجازی از تبادل نظری بنده سلیقه ای و اشتباه سهوی بوده است که انتظار اصلاح دارم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 94

به "ایرانت در طول اینترنت، اینترنت جایگزین پذیر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانت در طول اینترنت، اینترنت جایگزین پذیر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید