انجام اقدامات موثر کشوری در کنترل دیابت نوع 2

به گزارش طرفداران رونالدو، مهدوی گفت: بیش از نیمی از مردم جهان از ابتلا خود به دیابت نوع 2 بی خبر هستند، اما خوشبختانه به دلیل انجام اقدامات و برنامه های متعدد کشوری، این آمار در کشور ما 25 درصد است.

انجام اقدامات موثر کشوری در کنترل دیابت نوع 2

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا مهدوی در حاشیه افتتاح اتوبوس دیابت گفت: اتوبوس دیابت، یک پروژه شرکتی است که نخستین بار با مشارکت شهرداری تهران با وزارت بهداشت در کشور راه اندازی و پس از آن در سایر دانشگاه های کشور ایجاد شد و امروز در شیراز شاهد راه اندازی هفتمین اتوبوس دیابت هستیم.

معاون دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت افزود: بیش از نیمی از مردم جهان از ابتلا خود به دیابت نوع 2 بی خبر هستند، اما خوشبختانه به دلیل انجام اقدامات و برنامه های متعدد کشوری، این آمار در کشور ما 25 درصد است.

وی تاکید کرد: انجام غربالگری بیماری دیابت در جمعیت بالای 25 سال کشور از اهمیت فراوانی برخوردار است و بر اساس آمار مطالعات اجرا شده تا سال 95، حدود پنج میلیون و 200 هزار نفر در کشور ما به دیابت نوع 2 دچار هستند که 11 درصد جمعیت کشور می شود.

مهدوی فر با اشاره به اقداماتی که در اتوبوس دیابت، انجام می شود، مطرح کرد: این اتوبوس ها با ایستادن در میادین پرتردد شهری، قند خون شهروندان را چک می کنند و به آن ها مشاوره در حوزه خود مراقبتی ارائه می کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 115

به "انجام اقدامات موثر کشوری در کنترل دیابت نوع 2" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام اقدامات موثر کشوری در کنترل دیابت نوع 2"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید