ارزش یک میلیارد دلاری اپلیکیشن آموزش زبان

به گزارش طرفداران رونالدو، لوئیس ون آن (Luis von Ahn) و سورین هکر (Severin Hacker) در سال 2011 پلتفرم دولینگو را راه اندازی کردند. در آن موقع لوئیس ون آن، 33 ساله بود و سورین هکر 27 سال داشت. این دو متخصص علوم کامپیوتر با راه اندازی پلتفرم آموزش زبان خود توانستند بسیاری از مردم جهان را به یادگیری زبان خارجی تشویق نمایند.

ارزش یک میلیارد دلاری اپلیکیشن آموزش زبان

در حال حاضر دولینگو، با بیش از 300 میلیون کاربر در سراسر دنیا محبوب ترین برنامه یادگیری زبان است. این پلتفرم همچنین بیشترین میزان دانلود را در میان برنامه های آموزشی دارد. این شرکت به تازگی دریافت 30 میلیون دلار در سری اف سرمایه گذاری اش را اعلام نموده است.

جذب سرمایه تازه دولینگو در راستای تحقیق و توسعه محصولات، همچنین سرعت بخشیدن به رشد و توسعه این استارتاپ انجام شده است. ماموریت دولینگو انجام آموزش زبان رایگان و در دسترس همه است. استفاده از پلتفرم دولینگو رایگان است. این اپلیکیشن به گونه ای طراحی شده که مخاطب احساس می نماید در حال بازی است. دولینگو دوره های جامع آموزش زبان را ارائه می دهد. این اپلیکیشن هم نسخه اندروید و هم نسخه آی او اس دارد و نسخه وب سایتش نیز موجود است.

این شرکت 138 میلیون دلار از سرمایه گذارانی چون کپیتال جی و آلفابت، سرمایه جذب نموده است. دولینگو اولین استارتاپ تکنولوژی شهر پیتسبورگ است که توانسته به ارزش بالای یک میلیارد دلار برسد. این استارتاپ یونیکورن، اکنون در مرحله اف سرمایه گذاری خود است.

لایلا استاردی(Laela Sturdy)، مدیر کپیتال جی در مورد سرمایه گذاری روی دولینگو گفت: تیم دولینگو با سرعت چشمگیری ماموریت خود را انجام می دهد. دولینگو نه تنها با فراهم کردن آموزش رایگان برای دنیایان خوب است، بلکه کسب وکارها نیز می توانند از آن استفاده نمایند. به همین خاطر ما همکاری با تیم دولینگو را ادامه می دهیم و از ادامه حمایت از آنها در مراحل بعدی رشد هیجان زده هستیم.

کپیتال جی که نام سابق آن گوگل کپیتال است؛ اولین صندوق سرمایه گذاری خطرپذیری است که در آخر مراحل رشد سرمایه گذاری می نماید. سرمایه این شرکت توسط آلفابت تامین می گردد. کپیتال جی سال 2013 در سانفرانسیسکو تاسیس شد و تمرکزش بر شرکت های فناوری است که در مرحله رشد هستند.

با 30 میلیون زبان آموز فعال، دولینگو بیشترین اپلیکیشن دانلود شده در سراسر دنیا است. این شرکت ماهانه و به صورت تبلیغات ارگانیک یا همان تبلیغات دهان به دهان رشدی سریع داشته است. از آخرین دور سرمایه گذاری دولینگو در جولای 2017، این شرکت توسعه چشمگیری یافته است. دولینگو در چند سال گذشته درآمد خود را به وسیله عرضه اشتراک پرداختی اش افزایش داده است.

دولینگو پلاس در حال حاضر بهترین اپلیکیشن آموزشی در سراسر دنیا است. دولینگو پلاس علاوه بر اینکه تبلیغات را حذف نموده، ویژگی های دیگری نیز فراهم می نماید. به طور کلی تمام محتوای آموزشی دولینگو فرایند رایگان خود را حفظ نموده است. لوئیس ون آن، مدیر عامل و موسس دولینگو به سایت تک استارتاپز گفت : ما دولینگو را با هدف آموزش رایگان و دسترسی همه آغاز کردیم. بسیار مفتخرم که تجارتی قوی ساختیم. کپیتال جی در طول چند سال گذشته یک شریک با ارزش برای ما بوده است و ما مشتاقانه منتظریم تا از این سرمایه گذاری برای ادامه رشد خود استفاده کنیم. قصد داریم صندلی خود را به عنوان پرمصرف ترین برنامه های یادگیری زبان در سراسر دنیا تثبیت کنیم.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 14

به "ارزش یک میلیارد دلاری اپلیکیشن آموزش زبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش یک میلیارد دلاری اپلیکیشن آموزش زبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید