اجرای سند خودارزیابی سمن های محیط زیستی در کشور

به گزارش طرفداران رونالدو، تهران (پانا) - معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت سند خودارزیابی سمن های محیط زیستی گامی برای توانمندکردن و استاندارد سازی فعالیت آنان است. این برنامه با مشارکت سازمان حفاظت محیط زیست، ادارات کل و اعضای شبکه ملی سمن های محیط زیست و منابع طبیعی کشور در 31 استان کشور در دست اجراست.

اجرای سند خودارزیابی سمن های محیط زیستی در کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، ژیلا مهدی آقایی سند خود ارزیابی را یک راهنما برای موسسان و اعضای سمن ها ذکر و اظهارکرد: با این سند، سمن ها می توانند ساختار، ارتباطات، برنامه ها و فعالیت های خود را برای حفاظت از محیط زیست سرزمین استانداردسازی کنند. معرفی هر معیار خودارزیابی توسط اساتید با تجربه که با سازوکار فعالیت سمن ها آشنا هستند صورت خواهد گرفت.

وی توضیح داد: سمن ها با مشارکت در این دوره توان افزایی ضمن آشنایی با معیارهای ارزیابی، می توانند چالش های خود را شناسایی کنند و توانمندی های سمن خود را ارتقا دهند.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: این طرح با تسهیل گری و پشتیبانی معاونت آموزش و پژوهش ودفتر مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و حضور فعال شبکه ملی سازمان های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور از اسفندماه سال 99 آغاز شده است.

وی توضیح داد: برای آنکه طرح توان افزایی سمن ها، سازمان های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کلیه استان های کشور را در بر بگیرد چهار دبیرخانه در ادارات کل محیط زیست استان های معین کرمان، بوشهر، قزوین و مشهد تشکیل شده است.

آقایی در ادامه گفت: در هر منطقه معین 14 کارگاه مشتمل بر معرفی پروژه و کارگاه های توان افزایی برای خود ارزیابی برپا و در هر استان همین کارگاه ها با همراهی کنندگانی از سمن های استانی برگزار می شود.

سند خود ارزیابی، در فرایندی مشارکتی با تلاش سمن های محیط زیست و منابع طبیعی کشور و تسهیلگری دفتر مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، در زمان بیش از پنج سال تدوین و بارها قبل از تأیید به نظر سنجی گذاشته شده است. تیم اجرایی این پروژه که از یک سمن هستند، از هر استان تعدادی سمن همکار را با همکاری دبیران استانی شبکه ملی و ادارات کل محیط زیست انتخاب کرده و به صورت مشارکتی به اجرا گذارده اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 920

به "اجرای سند خودارزیابی سمن های محیط زیستی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای سند خودارزیابی سمن های محیط زیستی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید