چگونه به خواب افراد وارد شویم و برایشان پیغام بگذاریم؟

به گزارش طرفداران رونالدو، آن ها نتیجه گرفتند که افرادی که در حال رویابافی هستند، می توانند از دستورات پیروی نمایند، محاسبات ریاضیاتی اولیه را انجام دهند، به سوالات بلی یا خیر پاسخ دهند، و بین حواس پنج گانه خود تمیز قایل شوند.

چگونه به خواب افراد وارد شویم و برایشان پیغام بگذاریم؟

پژوهشی جدید گفت که برقرار کردن تماس با افراد در خواب به نحوی که آنان سوالات را متوجه شوند و پاسخ هایی منطقی ارائه دهند، ممکن است.

کن پالر، نویسنده ارشد تحقیق از دانشگاه نورث وسترن در بیانیه ای گفت: ما دریافتیم افرادی که در خواب عمیق قرار دارند، می توانند با فرد آزمایشگر در زمان جاری ارتباط برقرار نمایند. ما همچنین نشان دادیم که افرادی که در حال خواب دیدن هستند، می توانند سوالات را متوجه شوند، در حافظه خود به دنبال پاسخ بگردند و جواب هایی منطقی ارائه دهند.

او اضافه کرد: بیشتر مردم ممکن است فکر نمایند که این امر ممکن نیست و وقتی از افراد هنگام خواب سوالی پرسیده گردد، آن ها یا بیدار می شوند یا به آن پاسخ نخواهند داد، و قطعا نمی توانند بدون درک درست سوال، پاسخی منطقی به آن بدهند.

محققان کوشیدند با 36 نفر که در حال خواب دیدن و رویابافی (lucid dreaming) بودند ارتباط برقرار نمایند؛ یعنی وضعیتی که انسان در آن مطلع است که خواب و رویا می بیند. این افراد در کشور های ایالات متحده، فرانسه، آلمان و هلند بودند و بعضی از آنان رویابافان قهار بودند، در حالی که دیگران هرگز قبلا رویابافی در خواب را تجربه ننموده بودند.

آن ها نتیجه گرفتند که افرادی که در حال رویابافی هستند، می توانند از دستورات پیروی نمایند، محاسبات ریاضیاتی اولیه را انجام دهند، به سوالات بلی یا خیر پاسخ دهند، و بین حواس پنج گانه خود تمیز قایل شوند.

به جای پاسخ لفظی به سوالات، جواب آن ها را می توان از حرکت چشم یا ماهیچه های صورت آنان تشخیص داد. به گزارش نشریه کورنت بیولوژی، از 158 سوال، رویابافان به 18.6 درصد از آن ها به درستی پاسخ دادند. نحوه پرسیدن سوالات از فردی به فرد دیگر متفاوت بود.

به گزارش نشریه ساینس، بعضی از رویابافان سوالات پرسیده شده را به عنوان بخشی از رویای خود به یاد آوردند. از بعضی دیگر سوالات ریاضی به وسیله رادیوی ماشین پرسیده شد، و شخصی دیگر به یاد می آورد که فرد محقق خواب دیدن او را مختل نموده که بپرسد او می تواند اسپانیایی صحبت کند یا نه.

کارن کنکولی، دانشجوی دکترا در دانشگاه نورث وسترن و اولین نویسنده این تحقیق، گفت: ما نتایج تمام تحقیقات را کنار هم قرار دادیم، چون احساس می کردیم ترکیب نتایج آزمایشگاه های مختلف که از رویکرد های متفاوتی بهره جستند، به گونه ای قانع کردن نماینده حاکی از پدیده امکان ارتباطی دوطرفه هنگام خواب است.

او اضافه کرد که در آینده می توان با استفاده از این روش ها مطالعات دیگری روی فعالیت های مغز فرد هنگام خواب در مقایسه با حالت بیداری انجام داد. این امر به تایید گزارش های پسارویابافی یاری می نماید که شامل دستگاه هایی می گردد که می تواند رویا هایی معین را برای افراد خواب رفته شبیه سازی کند.

برای افراد عادی هم این روش ها می تواند برای یاری به کسانی که برای خوابیدن مشکل دارند یا در خواب دچار کابوس می شوند، به کار بسته گردد.

بنیامین بیرد، متخصص مغز و اعصاب از دانشگاه ویسکانسین، به نشریه ساینس گفت: این تحقیق تعریف بنیادین خواب را به چالش می کشد. اثبات مفهومی جدید است، و این واقعیت نیز که آزمایشگاه های مختلف با بهره گیری از روش های متعددی، توانستند این ارتباط دوطرفه را به نوعی برقرار سازند، آن را قوت می بخشد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 826

به "چگونه به خواب افراد وارد شویم و برایشان پیغام بگذاریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه به خواب افراد وارد شویم و برایشان پیغام بگذاریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید