چشم های جیمز وب به روی دنیا ناشناخته باز شد

به گزارش طرفداران رونالدو، ناسا گزارش نموده است که تمامی تجهیزات علمی تلسکوپ فضایی جیمز وب روشن شده اند

چشم های جیمز وب به روی دنیا ناشناخته باز شد

به گزارش خبرنگاران پس از آنکه این تلسکوپ فضایی در روز 24 ژانویه(چهارم بهمن) به مقصد خود در نقطه لاگرانژ 2 رسید، اعضای تیم وب مراحل حیاتی راه اندازی آن را شروع کردند.

این اقدامات شامل روشن کردن تمام تجهیزات علمی، خاموش کردن بخاری ها برای شروع فرآیند خنک سازی و در نهایت ثبت اولین تصویر به وسیله دوربین اصلی وب برای شروع فرآیند یک ماهه تراز آینه ها هستند.

در حالی که ابزار مادون قرمز میانی(MIRI) و بعضی دیگر از اجزای وب طی هفته های پس از پرتاب در روز 25 دسامبر(چهارم دی) روشن شدند اما این تیم دوربین مادون قرمز نزدیک(NIRCam)، طیف نگار مادون قرمز نزدیک(NIRSpec) و طیف نگار بدون شکاف(FGS-NIRISS) این تلسکوپ را روشن ننموده بود و این تجهیزات طی چند روز گذشته روشن شدند.

گام مهم بعدی خاموش کردن بخاری های این تلسکوپ است. بخاری ها برای گرم نگه داشتن تجهیزات نوری برای جلوگیری از جمع شدن آب و یخ در تلسکوپ ضروری بودند. از آن جا که ابزارها به دمای از پیش معین شده مورد نظر رسیده اند، اعضای تیم وب این بخاری ها را خاموش می نمایند تا بتوان فرآیند چند ماهه خنک سازی این تلسکوپ را شروع کرد.

آن ها ستاره ای به نام HD 84406 را به عنوان هدف برای انجام این ماموریت انتخاب نموده اند. این ستاره اولین جرم کیهانی است که به وسیله دوربین NIRCam رصد می گردد. طی این ماموریت 18 عکس مجزا از ستاره نورانی مورد نظر ثبت می گردد.

طی چند هفته اول، این تیم ابزار را با استفاده از این ستاره تنظیم می نمایند و در نهایت مجموعه ای از 18 نقطه تار تبدیل به یک تصویر متمرکز می گردد.

طی چند روز گذشته آنتن این تلسکوپ فضایی نیز روشن شد تا به ارسال داده از فضا به زمین بپردازد.

46

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1353

به "چشم های جیمز وب به روی دنیا ناشناخته باز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم های جیمز وب به روی دنیا ناشناخته باز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید