مسابقه درگ بین دو هواپیمای مسافربری

به گزارش طرفداران رونالدو، مسابقات در اغلب مواقع جالب و دوست داشتنی هستند و در این بین رقابت های درگ نیز هیجان خاصی دارند. با وجود اینکه اغلب مسابقات درگ مربوط به خودرو ها است اما گویا هواپیما ها نیز چندان از این نوع رقابت بدشان نمی آید.

مسابقه درگ بین دو هواپیمای مسافربری

مسابقات درگ یا درگ های محبت آمیز که در جهان و البته ایران نیز محبوبیت نسبتا زیادی دارند اغلب برای خودرو های شخصی و مسابقه ای انجام می شوند اما گویا هواپیما ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. مسابقه درگ به مسابقه ای گفته می شود که در آن دو یا چند خودرو در کنار یکدیگر قرار می گیرند و به رقابت می پردازند و برنده نیز خودرویی است که خودرو های دیگر را پشت سر بگذارد و به خط خاتمه برسد.

در سال 2011 مسابقه درگی بین هواپیمای مسافربری بوئینگ 747 و بوئیگ 737 انجام شد. البته این درگ به صورت اتفاقی نبود و تمام خدمه پرواز و بخش کنترل ترافیک از آن مطلع بودند. هواپیما های مذکور در ارتفاع 30 هزار پایی با یکدیگر به رقابت پرداختند. در ادامه این مقاله از خبرنگاران می توانید ویدیو این درگ را مشاهده کنید (ویدیو از کابین هواپیمای دیگری که در مسابقه شرکت نداشت ضبط شده است).

هر چند در ویدیو فاصله بین دو هواپیما بسیار نزدیک دیده می شود اما در واقع آن ها با یکدیگر 2 هزار پا فاصله دارند. در این مسابقه هواپیمای بوئینگ 747 پایین بوئینگ 737 پرواز می کرد و البته توانست برنده رقابت باشد. در این رقابت بوئینگ 747 به سرعت 613 مایل بر ساعت دست یافت و در یک ثانیه سرعت بوئینگ 737 به 543 مایل در ساعت رسید.

منبع: کجارو / travelandleisure.com
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1257

به "مسابقه درگ بین دو هواپیمای مسافربری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقه درگ بین دو هواپیمای مسافربری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید