لازمه حمایت های مالیاتی از پذیرش شرکت ها در بورس شفافیت آن هاست

به گزارش طرفداران رونالدو، رئیس سازمان امور مالیاتی درباره مشوق های مالیاتی از شرکت هایی که می خواهند بورسی شوند، اظهار کرد: اگر در پرونده و صورت حساب های مالی این شرکت ها شفافیتی دیده نشود، از این مشوق مالیاتی که عدم رسیدگی مجدد پرونده مالیاتی سال های قبل آن ها است، برخوردار نمی شوند و پرونده مالیاتی سال های قبل این شرکت ها مورد بررسی قرار می گیرد.

لازمه حمایت های مالیاتی از پذیرش شرکت ها در بورس شفافیت آن هاست

به گزارش خبرنگاران، امید علی پارسا در پاسخ به خبرنگاران درباره مشوق های مالیاتی برای شرکت هایی که می خواهند امسال بورسی شوند، اظهار کرد: مصوبات شورای هماهنگی مالی برای سازمان مالیاتی حکم قانون دارد و اجرای آن ها هیچ تفاوتی نسبت به قانون ندارد. حمایت تضمین دار از تولید، تولیدکننده و سرمایه گذاری یکی از سیاست های اصلی سازمان امور مالیاتی است و ما به دنبال اخذ مالیات به هر شکل و شیوه ای نیستیم و فرایند مالیات ستانی ما وصول با اصول است.

وی با اشاره به مصوبه سران قوا درباره شرکت هایی که از امسال وارد بورس می شوند، گفت: براساس این مصوبه، سابقه قبلی مالیاتی این شرکت ها بررسی نمی شود. بدین ترتیب، انتظار می رود با ورود تعداد زیادی از شرکت ها، شناسنامه دار شدن آن ها و دقیق و قابل اعتماد بودن مجموعه صورت حساب های مالی این شرکت ها که در بورس به شفاف ترین شکل ممکن عرضه می شوند، سازمان مالیاتی با نادیده دریافت گذشته مالیاتی شرکت هایی که می خواهند بورسی شوند، بتواند با ورود آن ها به شفافیت کاملی از اطلاعات برسد و پس از این با آن ها به عنوان شرکت های مالیاتی قابل اعتماد رفتار شود.

مالیات شرکت های متقاضی حضور در بورس بخشیده نمی شود

وی که در برنامه رادیو اقتصاد صحبت می کرد، افزود: اگر شفافیتی در صورت های مالی شرکت هایی که می خواهند بورسی شوند، وجود نداشته باشد؛ این حمایت ها صورت نمی گیرد و مجدد سال های قبل مالیاتی این شرکت ها بررسی می شود. بنابراین، این مصوبه فرصتی است که شرکت های می توانند از آن استفاده کنند.

مالیات بر مجموع درآمد مهرماه به مجلس می رود

همچنین، مسیحی معاون درآمدهای مالیاتی این سازمان در این زمینه توضیح داد: از آنجا که شرکت هایی که امسال وارد بورس می شوند مصوب شده تا مشوق هایی را دریافت کنند و این مشوق ها به معنی مورد بخشودگی قرار دریافت مالیات تعیین شده برای آن ها نیست بلکه در پی این امر، با بررسی مالیات هایی که این شرکت ها در سال های قبل پرداخته اند، پفراینده مالیاتی آن ها بسته می شود و دیگر ورود و بررسی مجددی به پفراینده مالیاتی سال های قبل آن ها صورت نمی گیرد.

مسیحی همچنین به سوال خبرنگاران درباره شرایط مالیات بر عایدی سرمایه پاسخ داد که لایحه مجموع درآمد اشخاص حقیقی در دولت در مرحله بررسی قرار گرفته است که امیدواریم تا مهرماه این لایحه تقدیم مجلس شود و در قالب مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی بحث مالیات بر عائدی سرمایه هم پیش بینی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 430

به "لازمه حمایت های مالیاتی از پذیرش شرکت ها در بورس شفافیت آن هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لازمه حمایت های مالیاتی از پذیرش شرکت ها در بورس شفافیت آن هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید