جنگنده های اف-15 آمریکا از انگلیس به غرب آسیا منتقل شده اند

به گزارش طرفداران رونالدو، یک شبکه خبری آمریکایی از اعزام جنگنده های اف-15 آمریکا مستقر در انگلیس به یک پایگاه هوایی نامشخص در غرب آسیا خبر داد.

جنگنده های اف-15 آمریکا از انگلیس به غرب آسیا منتقل شده اند

به گزارش گروه بین الملل طرفداران رونالدو، منابع مطلع عصر چهارشنبه از اعزام تعدادی از جنگنده های آمریکا به خاورمیانه خبر دادند.

خبرنگار بخش دفاعی شبکه خبری فاکس نیوز در توییتی در این زمینه نوشت که تعدادی از جنگنده های اف-15 آمریکا مستقر در پایگاه هوایی لیکن هیث انگلیس در خاورمیانه مستقر شده اند.

خبرنگار فاکس نیوز به محل دقیق استقرار این جنگنده ها در غرب آسیا، تعداد آنها و دلیل این جابجایی اشاره ای نکرده است. این در حالی است که در روزهای گذشته آمریکا برخی از جنگنده های اف-35خود از منطقه را خارج ساخت.

وبگاه دیفنس پست نیز در همین زمینه به نقل از حساب توییتری نیروی هوایی آمریکا در اروپا و آفریقا نوشت که این گروه از هواپیماها برای تقویت قدرت هوایی آمریکا در منطقه و به ویژه سوریه به یک پایگاه هوایی نامشخص در خاورمیانه اعزام شده اند.

رسانه های چند روز پیش گزارش دادند نیروی هوایی آمریکا برخی جنگنده های اف-35 خود را از منطقه غرب آسیا خارج کرده است.

به نوشته وبگاه دیفنس اسپیس خلبانان گردانهای شکاری 388 و 419 نیروی هوایی آمریکا هفتم ماه می (جمعه 19 اردیبهشت) پس از 6 ماه استقرار در خاورمیانه به آمریکا بازگشتند.این جنگنده های اف-35 و اف-35 لاتنینگ به قصد پشتیبانی از تروریستهای آمریکا در منطقه حضور داشتند. سرهنگ دوم آروم کاوزاس فرمانده اسکادران 34 نیروی هوایی آمریکا در این زمینه مدعی شد این جنگنده ها در مدت حضور انواع پشتیبانیهای هوایی، دریایی و ماموریتهای تهاجمی را انجام دادند.

اخبار دریافتی حاکیست اسکاداران دیگر جنگنده های اف-35 آمریکا برای عملیات پشتیبانی از نیروهای تروریست ایالت متحده در منطقه باقی خواهند ماند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 322

به "جنگنده های اف-15 آمریکا از انگلیس به غرب آسیا منتقل شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگنده های اف-15 آمریکا از انگلیس به غرب آسیا منتقل شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید