تقابل ناو نیروی دریایی آلمان در مدیترانه با کشتی باری ترکیه

به گزارش طرفداران رونالدو، آلمان و ترکیه تقابل یک ناو آلمانی با کشتی باری ترکیه در مدیترانه که مشکوک به حمل سلاح به مقصد لیبی بود را تایید کردند.

تقابل ناو نیروی دریایی آلمان در مدیترانه با کشتی باری ترکیه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به دنبال تقابل کشتی جنگی آلمان با یک کشتی باری ترکیه مشکوک به حمل سلاح به مقصد لیبی، ترکیه روز دوشنبه اعلام نمود که مانع تفحص کامل از سوی نیرو های آلمانی شده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز هم آلمان و هم ترکیه این تقابل را تایید نموده اند. وزارت دفاع آلمان اعلام نموده که نیرو های مستقر در ناوچه هامبورگ آلمان که در قالب ماموریت محوله ازسوی اتحادیه اروپا (آیرینی) به کشتی روزالین مشکوک شده و سپس خواهان تفحص این کشتی می شوند، اما با ممانعت خدمه کشی ترکیه ای و اعتراض آن ها روبرو شده و مجبور به ترک این کشتی شدند.

وزارت خارجه آلمان اضافه نموده که در تفحص انجام شده، هیچ مورد مشکوکی یافت نشد. منابع امنیتی ترکیه نیز گفتند که کشتی روزالین حاوی مواد غذایی و رنگ بوده و این کشتی آلمانی بود که قوانین بین المللی را نقض نموده است.

یک منبع امنیتی ترکیه در شرح در اینباره گفت که نیرو های آلمانی بعد از ساعاتی تفحص در صبح دوشنبه و پی بردن به این که بار این کشتی رنگ، مواد غذایی و بیسکویت است، کشتی را ترک کردند.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان نیز در اینباره گفته که این کشتی از یکشنبه شب در حدود 200 کیلومتری شمال شهر بنغازی در لیبی تحت نظر بود. این دیپلمات آلمانی اضافه نمود که کلیه مراحل در این ماموریت به درستی انجام شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 658

به "تقابل ناو نیروی دریایی آلمان در مدیترانه با کشتی باری ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقابل ناو نیروی دریایی آلمان در مدیترانه با کشتی باری ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید