مچ بندی برای پیشگیری از گسترش کروناویروس

به گزارش طرفداران رونالدو، یک استارتاپ، نوعی مچ بند ابداع کرده که از تماس دست کاربر با صورت پیشگیری می کند.

مچ بندی برای پیشگیری از گسترش کروناویروس

به گزارش طرفداران رونالدو و به نقل از تک کرانچ، یکی از راه های مهم پیشگیری از ابتلا به کروناویروس، خودداری از لمس کردن صورت است زیرا با لمس کردن صورت توسط دست های آلوده، ویروس به غشاهای مخاطی منتقل می شود و فرد را بیمار می کند.

یک استارتاپ موسوم به اسلایتلی روبوت (Slightly Robot)، مچ بندی ابداع کرده که می تواند از تماس های مضر دست با صورت پیشگیری کند.

اسلایتلی روبوت، در اصل این مچ بند را برای کمک به افرادی ساخته بود که به اختلال موکنی (Trichotillomania) دچار هستند اما این استارتاپ به تازگی مچ بند خود را دوباره طراحی کرده است. این مچ بند موسوم به ایموتاچ (Immutouch) طوری طراحی شده که اگر کاربر صورت خود را لمس کند، با لرزش به او هشدار می دهد. کاربر می تواند این مچ بند را طوری تنظیم کند که اگر خواست به صورت یا چشم خود دست بزند، به او هشدار دهد.

ایموتاچ، یک اپلیکیشن همراه دارد که به کاربر در ردیابی فرایند پیشرفت خود و دوری از آلودگی کمک می کند.

هدف از ابداع این مچ بند، نشان دادن واکنش نسبت به لمس کردن صورت است تا مغز بتواند بازخورد منفی را نسبت به این کار دریافت کند و تمایل به لمس کردن صورت را کاهش دهد.

متیو تولز (Mattew Toles)، از بنیان گذاران این استارتاپ گفت: برای پیشگیری از گسترش کروناویروس، باید همه افراد در همه گروه های سنی همکاری کنند. هدف ما این است تا برای کمک به این همکاری، تجهیزات منحصر به فردی را ارائه دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 161

به "مچ بندی برای پیشگیری از گسترش کروناویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مچ بندی برای پیشگیری از گسترش کروناویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید