طاهری: عراق همسطح بحرین است اما بازی با آن حساسیت بیشتری دارد، اسکوچیچ عملکرد قابل قبولی داشته است

به گزارش طرفداران رونالدو، بیژن طاهری پیشکسوت فوتبال کشورمان با تمجید از عملکرد تیم ملی در دیدارهای انتخابی جام جهانی گفت این تیم توانایی پیروزی مقابل عراق را هم دارد.

طاهری: عراق همسطح بحرین است اما بازی با آن حساسیت بیشتری دارد، اسکوچیچ عملکرد قابل قبولی داشته است

بیژن طاهری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره عملکرد تیم ملی فوتبال کشورمان در سه بازی اخیر و کسب 9 امتیاز در دیدار مقابل هنگ کنگ، بحرین و کامبوج گفت: به نظرم دو بازی از این سه بازی برای ما حکم بازی های تدارکاتی را داشت که شش امتیاز هم از این دو بازی تدارکاتی گرفتیم. با توجه به اینکه پیش از این مسابقات بازی تدارکاتی نداشتیم، این بازی ها برای آمادگی تیم ملی خوب بود.

وی اضافه نمود: به اعتقاد من بازی بحرین سخت تر از دو بازی دیگر بود، اما بازیکنانی داریم که آنقدر شایسته هستند و توانایی دارند که هر تیمی را در سطح آسیا شکست بدهند. بازی با عراق هم به اعتقاد من همسطح دیدار با بحرین خواهد بود، اما حساسیت بیشتری دارد. اعتقاد دارم عراق را هم می توانیم به آسانی بازی با بحرین شکست بدهیم، اما این بازی از قدیم حساسیت داشته است که امیدوارم بچه ها از پس آن برآیند. از نظر فنی توانایی شکست عراق را داریم و فکر نمی کنم کار سختی برای بازیکنان ما باشد.

پیشکسوت فوتبال کشورمان با تمجید از عملکرد دراگان اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی ایران گفت: سرمربی تیم ملی هم به خوبی تیم ملی را ارنج کرده و هم تعویض های درست و به موقعی داشته است. اینکه او توانسته از وجود همه بازیکنان به موقع استفاده کند، یک اتفاق خوب برای تیم ماست. مهدی قایدی، مجید حسینی، کاوه رضایی و سایر بازیکنان لازم بود که بازی کنند و همه آنها به موقع بازی کردند. ضمن اینکه من کاری به این ندارم که هنگ کنگ و کامبوج در سطح ما نبودند، اما ما از نظر تاکتیکی بسیار عالی هستیم و بچه ها فوتبال خوبی هم بازی کردند.

طاهری همچنین درباره آمار اسکوچیچ در بازی های محبت آمیز و رسمی و پیروزی در تمام بازی ها و اینکه آیا می تواند این فرایند را در بازی با عراق هم حفظ کند، گفت: من امیدوارم که عراق را هم به خوبی از پیش رو برداریم. اسکوچیچ عملکرد قابل قبولی داشته است، از طرفی هم هر مربی آرزویش است این بازیکنان را داشته باشد تا هم آمار خودش خوب شود و هم از نظر شخصیت مربیگری بالا برود. هر کدام از این بازیکنان در سطح آسیا وزنه هستند و در تیم های خوب اروپایی بازی می کنند. مربی هم با جمع کردن به موقع این بازیکنان و ارائه تاکتیک درست، می تواند تیم خوبی داشته باشد، همانطور که ما اکنون تیم خوبی داریم.

وی در سرانجام درباره دیدار روز سه شنبه مقابل عراق گفت: همانطور که گفتم بازی عراق را حساس تر از دیدار با بحرین می بینم، اما سخت تر نیست. بازیکنان باتجربه ای داریم که نباید اجازه بدهند حساسیت آن روی بازی تأثیر بگذارد. باید این بازی را ببریم و صعود کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1075

به "طاهری: عراق همسطح بحرین است اما بازی با آن حساسیت بیشتری دارد، اسکوچیچ عملکرد قابل قبولی داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طاهری: عراق همسطح بحرین است اما بازی با آن حساسیت بیشتری دارد، اسکوچیچ عملکرد قابل قبولی داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید