تصاویری از بیداری دوباره خورشید

به گزارش طرفداران رونالدو، این شعله خورشیدی روز سه شنبه هفتم ژوئن 2011 به سوی زمین شلیک شده و حجم زیادی از ذرات باردار را به درون فضا تزریق نموده است اما رصدخانه دینامیک خورشیدی یا SDO این شعله را تحت نظر داشته و متخصصان فضایی هم باور دارند این شعله میانه خورشیدی نمی تواند برای سیستمهای الکترونیکی و ماهواره ای زمین خطری جدی به حساب بیاید.

تصاویری از بیداری دوباره خورشید

این فوران خورشیدی که به فوران CME هم معروفیت دارد می تواند در بخش شمالی زمین شفقهای شمالی را در آسمان به تصویر بکشد. ساکنان اروپا و آمریکای شمالی شاید بتوانند در 9 ژوئن 2011 گنبدی سبز رنگ و یا نواری درخشان در نزدیکی افق آسمان شمالی مشاهده نمایند.

فوران خورشیدی روز سه شنبه شعله ای از گروه M-2 که به شعله های میانه اختصاص دارد بوده است. در واقع سه نوع شعله خورشیدی وجود دارند، گروه C که ضعیفترین هستند، گروه M که قدرت بیشتری دارند و گروه X که شدید ترین شعله های خورشیدی در آن دسته بندی می شوند.

فورانهای CME یا فوران تاجی فوران ذرات بارداری هستند که گاه به همراه یک شعله عظیم به فضا پرتاب می شوند. زمانی که این شعله ها زمین را هدف می گیرند، این ذرات به سوی قطبهای زمین جاری می شوند و در این بخشهای زمین شفقهای قطبی خلق می نمایند.

توفانهای بسیار شدید می توانند برای ماهواره ها و فضاپیماهای مدارگرد در فضا و شبکه برق و سازه های زمینی خطرات جدی را به وجود بیاورند از این رو در حال حاضر چندین فضاپیما از قبیل فضاپیمای SDO ناسا وقوع شعله ها و توفانهای خورشیدی را از نزدیک تحت نظر گرفته اند و در واقع به اسم سیستم هشدار زودهنگام عمل می نمایند.

منبع : مهرنیوز

منبع: برترین ها
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1057

به "تصاویری از بیداری دوباره خورشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویری از بیداری دوباره خورشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید