تحصیل در کانادا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

به گزارش طرفداران رونالدو، تحصیل در کانادا مزایایی دارد که هرکسی را به تحصیل در دانشگاه های آن علاقه مند می نماید. در این نوشته درباره مزایا و شرایط تحصیل در کانادا نکاتی مطرح شده است.

تحصیل در کانادا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

تحصیل در کانادا یکی از برترین راه های دریافت اقامت کانادا است. این روش بسیاری از دردسرهای سایر روش های اخذ اقامت را ندارد؛ و از سویی شرایط و امتیازاتی را برای شما فراهم می نماید که می تواند برای بسیاری از افراد علاقه مند به تحصیل و مهاجرت مجذوب نماینده باشد.

کانادا برای بسیاری از مردم دنیا سرزمین آرزوهاست. سرزمینی بکر، زیبا و پیشرفته، که برخی از برترین دانشگاه های دنیا را نیز در خود جای داده است. کیفیت تحصیل در کشور کانادا با آنچه پیش از این مشاهده نموده اید فرق دارد و اگر علاقه مند به طی کردن مدارج عالی تحصیلی در فضایی بین المللی و با کیفیت باشید؛ کانادا انتخابی عالی برای شما خواهد بود.

مزایای تحصیل در کانادا؟

پیش از هر چیز باید بدانید که تحصیل در دانشگاه های تراز اول دنیا، سختی های خاص خود را نیز دارد. بنابراین بهتر است در صورتی در پی اخذ ویزای تحصیلی کانادا باشید که فارغ از بحث مهاجرت و اخذ اقامت کانادا ، به مسئله تحصیل و طی مدارج علمی علاقه مند هستید. در واقع تنها در این صورت است که می توانید به اهداف خود از تحصیل و مهاجرت در کنار یکدیگر دست یابید.

تحصیل در کانادا فرصتی مغتنم است که پیش از ورود دائمی به کشور کانادا، فرصتی برای زندگی دانشجویی، آشنایی با فرهنگ مردم، آشنایی با محیط آکادمیک و تا حدودی محیط های کاری این کشور داشته باشید. این فرصت طلایی اجازه می دهد تا تصمیم گیری بهتری برای ماندن در کانادا یا بازگشت به ایران پس از دوران تحصیل داشته باشید.

در صورتی که بازگردید؛ با توجه به سابقه تحصیلی و دانش کسب شده، قطعا موقعیت های بسیار مجذوب نماینده کاری و علمی را در ایران تجربه خواهید کرد. بعلاوه در صورتی که بعد از تحصیل قصد ماندن داشته باشید؛ با توجه به سابقه تحصیلی در کانادا، مراحل دریافت اقامت دائم، یافتن شغل و برقراری ارتباطات کاری و اجتماعی برای شما ساده تر خواهد بود.

بنابراین اگر در پی طی کردن مدارج علمی هستید؛ تحصیل در کانادا یکی از برترین انتخاب های شما خواهد بود؛ که جهت زندگی شما را تغییر خواهد داد.

مهم ترین نکات برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا ویژگی های خاصی دارد؛ اما به طور کلی مشابه ویزای تحصیلی سایر کشورهای پیشرفته است. این ویزا به شما اجازه می دهد تا زمانی که مشغول تحصیل در دانشگاه هستید؛ در خاک کانادا اقامت داشته و از مزایای زندگی در آن استفاده کنید.

اما برای دریافت اقامت کانادا به وسیله تحصیل، احتیاج است که شما دارای شرایط مشخصی باشید. البته منظور ما از تحصیل در این جا، تحصیل در دوره های دکتری و کارشناسی ارشد است؛ چراکه سایر دوره ها، کالج ها و مدارس، شرایط متفاوتی دارند.

ویزای تحصیلی کانادا ، بر اساس دریافت پذیرش تحصیلی شما از یک دانشگاه معتبر کانادایی صادر می گردد. در واقع تنها شرط اصلی دریافت ویزای تحصیلی کانادا، داشتن پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه کانادایی است. اما برای گرفتن پذیرش، احتیاجمند طی کردن جهتی طولانی تر و ارائه مدارک بیشتری هستید.

اولین مدرک در این زمینه، مدرک تسلط شما به زبان انگلیسی است. بیشتر دانشگاه های کانادایی از شما نمره بالای 7 در آزمون بین المللی زبان انگلیسی IELTS را درخواست می نمایند. بنابراین اگر قصد تحصیل در سطوح عالی را دارید؛ بهتر از هم اکنون به فکر تقویت دانش زبان انگلیسی خود باشید.

در سطوح عالی، به خصوص دوره دکتری، شرط ضروری دیگر برای دریافت پذیرش از یک دانشگاه کانادایی، دریافت موافقت با همکاری شما در یک پروژه تحقیقاتی یا علمی به عنوان رساله دکتری، از یکی از اساتید آن دانشگاه است. در واقع در این زمینه این اساتید دانشگاه هستند که بر اساس احتیاجهای تحقیقاتی خود در دوره دکتری، دانشجویان همکار را پذیرش می نمایند. بنابراین باید بتوانید با این اساتید ارتباط برقرار نموده و به حضور در پروژه های تحقیقاتی آن ها ابراز تمایل کنید.

در زمینه دریافت موافقت استاد مدنظر نیز، داشتن سابقه تحصیلی خوب، نمرات بالا، مقالات علمی-پژوهشی و... می تواند بسیار موثر باشد.

در نهایت اثبات اینکه از پس هزینه های زندگی حین تحصیل در کانادا برمی آیید؛ آخرین موضوع مهم مورد آنالیز خواهد بود.

از قلم نیاندازید که پیچیدگی های دریافت پذیرش تحصیلی و پس از آن اخد اقامت کانادا، موجب می گردد که بسیاری از افراد با وجود شرایط مناسب، نتوانند پیروز به کسب پذیرش و اقامت شوند. بنابراین بهتر است این کار را با مشورت یک گروه خبره و با تجربه در این زمینه انجام دهید. مجموعه دِوَک در این زمینه آماده است تا امور دریافت پذیرش و اقامت شما را در تمامی سطوح تحصیلی بر عهده بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید به وب سایت این مجموعه مراجعه کنید.

منبع: کجارو
انتشار: 18 خرداد 1401 بروزرسانی: 18 خرداد 1401 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1385

به "تحصیل در کانادا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحصیل در کانادا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید