15 هزار میلیارد تومان از اموال بانک ها فروخته شد

به گزارش طرفداران رونالدو، معاون امور بانکی با بیان اینکه تا پایان سال باید 40 هزار میلیارد تومان از دارایی مازاد بانکی به فروش برسد، گفت: تا کنون 15 هزار میلیارد تومان از اموال مازاد به فروش رفته و بانک هایی که دارایی های خود را واگذار نکنند، مشمول جرایم مالیاتی خواهند شد.

15 هزار میلیارد تومان از اموال بانک ها فروخته شد

به گزارش طرفداران رونالدو به نقل از ایلنا، با توجه به کاهش درآمدهای نفتی یکی از راه های تامین منابع اقتصادی در شرایط کسری بودجه واگذاری دارایی های منجمد و سمی دولت و شبکه بانکی است که سهم بانک ها در یخ زدایی از این سرمایه ها 100 هزار میلیارد تومان تعیین شده است. طبق اعلام گزارش های رسمی، بانک ها تا 100 هزار میلیارد تومان دارایی و سرمایه مازاد قابل واگذاری و فروش دارند و اخیرا وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تسهیل ساز و کار واگذاری این دارایی ها سامانه ثبت اموال مازاد بانکی راه اندازی کرده است.

عباس معمارنژاد در گفت وگو با ایلنا درباره میزان فروش و واگذاری دارایی های منجمد بانکی در سال جاری گفت: از یک سال گذشته برنامه ریزی هایی برای تعیین سقف واگذاری دارایی های منجمد بانکی انجام شد که قرار بر این است تا پایان سال جاری 40 هزار میلیارد تومان از دارایی های شبکه بانکی واگذار شود یا به فروش برسد.

وی با اشاره به میزان فروش این دارایی ها در سال جاری گفت: تا کنون میزان فروش اموال مازاد بانکی به 15 هزار میلیارد تومان رسیده است.

  • واگذاری اموال مازاد بانک ها | مطالبات معوقه بانکی: 170 هزار میلیارد تومان
  • 10 هزار شعبه بانکی مازاد در کشور وجود دارد
  • حراج دردناک دارایی ایرانیان به دست دولت
  • بانک های دولتی باید اموال مازاد خود را تا پایان سال 98 بفروشند
  • راستی آزمایی ادعای فروش اموال مازاد بانک ها

معاون امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد ادامه داد: دارایی های بانک ها بسیار متنوع هستند و ملک، شرکت، بنگاه ها و سهام ترکیبی از دارایی های بانک ها هستند که هر کدام براساس ضوابط و مقررات خاص خود واگذار می شوند.

معمانژاد درباره واگذاری این دارایی ها از سوی بانک های خصوصی تاکید کرد: بانک مرکزی بر فرایند واگذاری دارایی های بانک های خصوصی نظارت می کند و طبق قانون بانک ها باید دارایی های مازاد خود را واگذار کنند.

وی با اشاره به برخورد با بانک هایی که نسبت به واگذاری اموال خود مقاومت می کنند، گفت: طبق ماده 17 قانون رفع موانع تولید، با تشخیص بانک مرکزی و سازمان بورس، بانک هایی که دارایی های خود را واگذار نکنند، مشمول جرایم اقتصادیاتی خواهند شد.

معاون امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد همچنین درباره کاهش شعب بانکی در کشورمان گفت: طبق برنامه ریزی های اجرا شده تا سه سال آینده باید 10 هزار شعبه بانکی کاهش پیدا کند. در سال جاری تا به امروز 500 شعبه بانکی مازاد حذف و یا ادغام شده است که تمام بانک ها در این عدد سهم دارند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 43

به "15 هزار میلیارد تومان از اموال بانک ها فروخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 هزار میلیارد تومان از اموال بانک ها فروخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید