15 باغ شهری تهران بوستان می گردد

به گزارش طرفداران رونالدو، مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به اینکه 15 باغ شهری بوستان می گردد گفت: 15 قطعه از باغ های شهر تهران در مناطق مختلف با اولویت مناطق کم برخوردار شناسایی شده که در مراحل ارزیابی و توافق با مالکین است.

15 باغ شهری تهران بوستان می گردد

جهت دریافت خدمات طراحی داخل ویلا دوبلکس با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران، علی محمد مختاری، با اشاره به تصمیم مدیریت شهری در دوره جدید برای افزایش سرانه فضای سبز در محلات کم برخوردار گفت: طی سال های اخیر حفظ، تملک و تبدیل باغات به بوستان های شهری از اولویت های سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران بوده است، که از جمله اقدامات اجرا شده در این راستا در دوره جدید مدیریت شهری از سال 1396 می توان به تملک 13 قطعه باغ و اراضی مشجر در مناطق 7، 8 ، 2 ، 11، 13 ،14 ، 17 به مساحت تقریبی 11 هکتار اشاره نمود.

به گفته او حفاظت از میراث طبیعی شهر تهران و حفظ باغات و اراضی مشجر، توزیع مناسب فضای سبز خصوصا در مناطق کم برخوردار، احداث بوستان در محلات فاقد بوستان وکم برخوردار، حفظ کاربری باغات و فضای سبز در طرح تفصیلی از جمله اهدافی است که در خصوص تملک باغات و اراضی مشجر دنبال می گردد.

به گفته مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران تعداد 15 قطعه دیگر از اراضی مشجر و باغات شهر تهران در مناطق مختلف با اولویت مناطق کم برخوردار شناسایی شده که در مراحل ارزیابی و توافق با مالکین است.

مختاری تاکید نمود: جهت تملک باغات و اراضی مشجر توسعه سرانه فضای سبز از این روش جزو اهداف فرعی بوده و جهت افزایش سرانه فضای سبز در مناطقی که دارای بافت فشرده مسکونی و فرسوده بوده و تراکم نفرات انسانی آن در هر هکتار از استانداردهای جهانی بسیار بالاتر است بهترین روش توسعه سرانه فضای سبز ، تجمیع بافت های فرسوده در وسعت کلان و تامین فضاهای خدماتی از جمله فضای سبز است. ضمن آنکه توجه به شیوه های نوین فضای سبز از جمله سبز بامها با استفاده از دانش و روشهای بومی منطقه نیز می تواند به عنوان یک راه حل اساسی مد نظر قرار گیرد.

او به تشریح سرانه فضای سبز در پایتخت پرداخت و گفت: به دنبال کوشش های اجرا شده جهت توسعه فضای سبز در شهر تهران هم اکنون بطور متوسط سرانه فضای سبز درون شهری تهران به میزان 32/16 متر مربع به ازای هر نفر بوده و سرانه فضای سبز برون شهری تهران به میزان 51/24 متر مربع به ازای هر نفر است.

براساس گزارش شهرنوشت، فهرست باغات تملک شده در دوسال گذشته بشرح زیر است:

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 218

به "15 باغ شهری تهران بوستان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 باغ شهری تهران بوستان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید