کرونا در موج سوم چه گروهی را نشانه گرفته است

به گزارش طرفداران رونالدو، خبرنگاران : رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به اینکه ابتلای کادر درمان به کرونا در موج سوم بیشتر شده است، گفت: در بین پرسنل، افرادی هستند که چندین ماه است، به دلیل عارضه های کرونا نتوانستند برای کار به بیمارستان برگردند.

کرونا در موج سوم چه گروهی را نشانه گرفته است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا ،پیام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در مورد شرایط بیمارستان در رابطه با شدت مراجعه بیماران کرونایی بیان نمود: شرایط بیمارستان اصلا خوب نیست و میزان موارد بستری و مرگ و میر هم افزایش پیدا کرده است، در واقع الان در بدترین شرایط هستیم و امیدواریم بدتر از این نشود.

وی ادامه داد: تعداد مراجعه کنندگانی که بیماری در آنها شدت دارد، بسیار بیشتر شده است که این می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، یا به دلیل تغییر نوع ویروس است که یک مقدار تهاجمی تر شده و یا به این دلیل است که مردم دیرتر به بیمارستان مراجعه می کنند.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در مورد میزان ابتلا در بین کادر درمان گفت: در موج سوم تعداد پرسنلی که به ویروس کرونا دچار شدند، افزایش پیدا کرده است، آمار دقیقی نیست، اما تعداد زیادی به کرونا مبتلا شدند، اگر 9 ماه یک کار تکراری را انجام دهیم، حتما خسته می شویم، آنهم اگر یک کار تکراری و پرخطر باشد.

طبرسی ضمن اشاره به عوارض بیماری کرونا گفت: عارضه عمده این بیماری همان درگیری های ریوی است، همان ضایعه های ریوی که تشدید می شود، ولی امکان دارد عوارض قلبی و مغزی و عوارضی در دیگر نقاط بدن ایجاد کند و به همین دلیل در بین کادر درمان بیمارستان، افرادی هستند که چندین ماه است، نتوانستند برای کار به بیمارستان برگردند، وقتی ریه ها تخریب شود و ریه وابسته به دستگاه شود، نیروها امکان آمدن به سرکار را نخواهند داشت و مجبور هستند در خانه بمانند و از اکسیژن استفاده کنند.

وی اضافه نمود: به صورت کلی همیشه در بیمارستان کمبود پرسنل داشتیم و شیوع کرونا در این شرایط مزیت بر علت شد، تا الان هم نیروی پرستاری به ما اضافه نشده است، منتظریم ببینیم در روزهای آینده این اتفاق می افتد یا خیر.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: بسیاری از دستگاه های بیمارستان مثل دستگاه تنفسی چون جدید است، هنوز با این میزان مصرف فرسوده نشده، اما به مرور که از آنها استفاده می کنیم فرسوده خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 602

به "کرونا در موج سوم چه گروهی را نشانه گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در موج سوم چه گروهی را نشانه گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید