خاتمه نشست مشترک برجام ، هیات ایرانی برای مشورت به تهران برمی گردند

به گزارش طرفداران رونالدو، به گزارش خبرنگاران، در این نشست، روسای هیات های مذاکره کننده کشورهای طرف برجام به بحث و آنالیز در مورد آخرین شرایط گفتگوهای فنی و پیش نویس های اولیه متون و نحوه تداوم گفتگوها پرداختند.

خاتمه نشست مشترک برجام ، هیات ایرانی برای مشورت به تهران برمی گردند

در نشست امروز کمیسیون مشترک، سید عباس عراقچی رئیس هیأت ایرانی ضمن تصریح مجدد اصول و مواضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برجام و مسیری که باید طی گردد، فرایند کنونی تبادل نظرها را به رغم دشواری ها و چالش های موجود، رو به جلو ارزیابی کرد.

عراقچی در عین حال تاکید نمود که هیات ایرانی هر زمان که فرایند گفت وگوها به سمت زیاده خواهی، وقت کشی و چانه زنی های غیرمنطقی برود، گفت وگوها را متوقف خواهد نمود.

در این نشست، کشورهای مشارکت کننده در برجام توافق کردند علاوه بر دو گروه کارشناسی فعلی (در حوزه لغو تحریم ها و هسته ای) هفته آینده یک گروه کارشناسی سوم نیز برای تبادل نظر در مورد ترتیبات عملی مورد احتیاج برای اجرایی شدن لغو تحریم ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام ایجاد گردد.

هیات ها پس از مشورت در پایتخت های متبوع خود، هفته آینده ضمن از سرگیری نشست کمیسیون مشترک برجام، گفت وگوهای فنی و کارشناسی را دنبال خواهند کرد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 936

به "خاتمه نشست مشترک برجام ، هیات ایرانی برای مشورت به تهران برمی گردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه نشست مشترک برجام ، هیات ایرانی برای مشورت به تهران برمی گردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید