ویروس کرونا؛ تاثبر شادی و نشاط بر تقویت سیستم ایمنی بدن چیست؟

به گزارش طرفداران رونالدو، رئیس دانشکده روان شناسی دانشگاه شهید بهشتی درباره ارتباط شادی و نشاط با تقویت سیستم ایمنی بدن شرح داد.

ویروس کرونا؛ تاثبر شادی و نشاط بر تقویت سیستم ایمنی بدن چیست؟

به گزارش خبرنگار محمد علی مظاهری رئیس دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی دانشگاه شهید بهشتی درباره چگونگی گذراندن روز های کرونایی گفت: همه ویروس ها از جمله کرونا کاری که با بدن ما می نمایند این است که اگر سیستم ایمنی ضعیف باشد برای سلامتی مان خطرناک تر است.

او اضافه کرد: هرچه سیستم ایمنی بدن قوی تر باشد حتی اگر ویروس ها وارد بدن هم شوند سیستم ایمنی کار خود را به خوبی در مقابل این ویروس انجام خواهد داد.

رئیس دانشکده روان شناسی دانشگاه شهید بهشتی اظهار کرد: یکی از مهم ترین و موثرترین کار ها برای کاهش تقویت سیستم ایمنی بدن استرس است.

ویروس کرونا؛ چه نکاتی هنگام کوتاهی ریش در آرایشگاه ها باید رعایت گردد؟

مظاهری ادامه داد: روی آوردن به شادی و نشاط و دوری از استرس می تواند سیستم ایمنی بدن ما را باتوجه به این روز های کرونایی تقویت کند.

او ادامه داد: به اندازه کافی شرایط استرس زا هست و بایستی راه ها و روش هایی را برای مقابله با استرس ابتدا در خود و سپس در دیگران به وجود آوریم.

رئیس دانشکده روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی توضیح داد: در این روز هایی که مجبور به ماندن در خانه هستیم از آن به عنوان یک مزیت استفاده کنیم و استرس نداشته باشیم بلکه با یک دیگر شوخی کنیم، به تماشای فیلم های کمدی بنشینیم و دنبال خبر های بد نگردیم.

مظاهری اضافه کرد: مطالعه و پیگیری اخبار بد باعث افزایش استرس می گردد و بالا رفتن استرس به معنای بازکردن دروازه های ورودی ویروس به بدن و کاهش توانمندی بدن برای مقابله با این ویروس خطرناک است.

رئیس دانشکده روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی اضافه کرد: شرایط برای همه استرس زاست و ما هم می توانیم این شرایط را کنترل کنیم هم آنرا افزایش دهیم. خیلی از روش هایی که با انجام می دهیم عملا باعث افزایش استرس خواهد شد.

مظاهری اظهار کرد: اعلام نموده اند که از هم فاصله بگیریم، فاصله یک و نیم متری را رعایت کنیم، هم دیگر را در آغوش نگیریم، به یک دیگر نزدیک نشویم، با هم دست ندهیم، ولی نگفته اند که با یک دیگر مهربان نباشیم و همدلی نکنیم.

او اضافه کرد: در این شرایط سخت چیزی که می تواند به ما یاری کند و ما به عنوان انسان به آن نیاز داریم تحت عنوان همدلی و همدردی شناخته شده است پس این موضوع را چه با خانواده خود و چه با دیگران فراموش نکنیم.

رئیس دانشکده روان شناسی دانشگاه شهید بهشتی اضافه کرد: خوبی شبکه مجازی این است که می توان از همه خبردار شد؛ پس با دوری از استرس خبر های خوبی بگیریم و همین خبر های خوب را به دیگران انتقال دهیم.

امکان آلودگی شیرینی به ویروس کرونا وجود دارد؟

مظاهری گفت: خوبی شبکه مجازی برقراری ارتباط است؛ بنابراین به وسیله همین شبکه ها ارتباط مجازی را جایگزین دیدوبازدید نوروز قرار دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 221

به "ویروس کرونا؛ تاثبر شادی و نشاط بر تقویت سیستم ایمنی بدن چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا؛ تاثبر شادی و نشاط بر تقویت سیستم ایمنی بدن چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید