وزیر علوم: آماده بازگشایی تدریجی دانشگاه ها هستیم

به گزارش طرفداران رونالدو، وزیر علوم با تاکید بر اینکه آماده بازگشایی تدریجی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هستیم، گفت: نمی توانم زمانی دقیق برای شروع آموزش حضوری دانشجویان اعلام کنم. باید ببینیم ستاد ملی مقابله با کرونا چه زمانی را برای این کار اعلام می کند.

وزیر علوم: آماده بازگشایی تدریجی دانشگاه ها هستیم

دکتر محمد علی زلفی گل در گفت وگو با خبرنگاران، ضمن بیان این مطلب به آخرین تصمیم وزارت علوم برای بازگشایی دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: ما هنوز منتظریم ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص بازگشایی حضوری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تصمیم بگیرد و این تصمیم را به ما اعلام کند. بنابراین نمی توانم زمان دقیقی برای بازگشایی دانشگاه ها را اعلام کنم.

وزیر علوم تاکید کرد: آمادگی این را داریم به صورت تدریجی آموزش حضوری در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را آغاز کنیم.

دکتر زلفی گل گفت: خوشبختانه واکسیناسیون دانشجویان با سرعت خوبی در حال انجام است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا آموزش در دانشگاه های ما به صورت ترکیبی یعنی حضوری و مجازی در حال انجام است.

وی در ادامه با بیان این که آموزش دانشجویان دوره کارشناسی از ابتدای مهرماه به صورت مجازی آغاز شده است، گفت: دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری که فعالیت های آموزشی و تئوری دارند هم آموزش های خود را به صورت مجازی دنبال می کنند.

وزیر علوم با تاکید بر این که امسال هم امکانات رفاهی و خوابگاهی به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که فعالیت های آزمایشگاهی و کارگاهی دارند تعلق گرفت، شرح داد: دلیل تخصیص امکانات به این دانشجویان این است که این دانشجویان به صورت حضوری در دانشگاه ها پروژه های تحقیقاتی را دنبال می کنند و فعالیت ها و پروژه های تحقیقاتی آنها به تصویب گروه و دانشکده رسیده است.

دکتر زلفی گل در پایان گفت: در حال حاضر واکسیناسیون اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه ها به اتمام رسیده است و ما واکسیناسیون دانشجویان را هم با سرعت بیشتری آغاز کردیم امیدوارم با تسریع این فرایند بتوانیم هرچه زودتر واکسیناسیون دانشجویان را به اتمام برسانیم و دانشجویانی که هر دو نوبت واکسن را دریافت کرده اند بتوانند در نهایت در محیط دانشگاه ها حضور پیدا کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مهر 1400 بروزرسانی: 30 مهر 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1157

به "وزیر علوم: آماده بازگشایی تدریجی دانشگاه ها هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر علوم: آماده بازگشایی تدریجی دانشگاه ها هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید