واکسن فایزر مقابل گونه آفریقایی کرونا بی تاثیر است

به گزارش طرفداران رونالدو، تحقیقات آزمایشگاهی نشان می دهد که گونه جهش یافته آفریقایی ویروس کرونا ضریب ایمنی واکسن فایزر را تا دو سوم کاهش می دهد.

واکسن فایزر مقابل گونه آفریقایی کرونا بی تاثیر است

با تور افریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، فایزر در برابر ویروس کرونای جهش یافته آفریقایی تاثیر چندانی ندارد. این موضوع روز گذشته به صورت رسمی نیز اعلام شد.

با این حال مسئولان فایزر این خبر را نقض می نمایند و می گویند هیچ شواهد کافی وجود ندارد که نشان بدهد ویروس کرونای آفریقایی اثر واکسن کرونای فایزر را خنثی می نماید.

برای این مطالعه دانشمندان واحد پزشکی دانشگاه تگزاس (UTMB) ویروسی مهندسی را فراوری کردند که حاوی همان جهش های منتقل شده در قسمت سنبله نوع ویروس کرونا ویروس بسیار مسری بود که برای اولین بار در آفریقای جنوبی کشف شد. این ویروس معروف به B.1.351 است.

سنبله که توسط ویروس برای ورود به سلول های انسانی استفاده می گردد هدف اصلی بسیاری از واکسن های کووید19 است.

محققان ویروس مهندسی شده را در برابر خون گرفته شده از افرادی که به آنها واکسن تزریق شده است آزمایش کردند و در مقایسه با تأثیر آن بر رایج ترین نسخه ویروس شایع در آزمایشات ایالات متحده متوجه شدند دو سوم میزان آنتی بادی های خنثی نماینده کاهش یافته است.

این یافته ها درباره واکسن کرونا در ژورنال پزشکی انگلیسی منتشر شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 839

به "واکسن فایزر مقابل گونه آفریقایی کرونا بی تاثیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن فایزر مقابل گونه آفریقایی کرونا بی تاثیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید