نعیم قاسم: سنگ اندازی در راستا حسان دیاب، لبنان را به خلأ سیاسی بازمی گرداند

به گزارش طرفداران رونالدو، معاون دبیرکل حزب الله لبنان خواهان همکاری همه با نخست وزیر مکلف برای تشکیل دولت شد و گفت، این طبیعی است که او برای رایزنی با طیف های مختلف احتیاج به زمان داشته باشد.

نعیم قاسم: سنگ اندازی در راستا حسان دیاب، لبنان را به خلأ سیاسی بازمی گرداند

به گزارش گروه بین الملل طرفداران رونالدو، حسان دیاب حدود شصت روز پس از شروع تظاهرات در لبنان، در بیست و هشتم آذرماه مأمور به تشکیل دولت جدید شد و قول داده حداکثر تا شش هفته این دولت را تشکیل دهد.

امروز (دوشنبه) نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در همین زمینه خاطرنشان کرد، مرحله انتخاب نخست وزیر تمام شد و حسان دیاب مأمور به تشکیل دولتش شده، باید مأموریت او را تسهیل کرد و هر گونه کوششی برای ایجاد مانع در این راستا، لبنان را به خلأ سیاسی بازخواهد گرداند و این اقدام علیه منافع کشور است.

بر اساس گزارش النشره، وی ادامه داد، دیاب برای تشکیل دولت در نزدیک ترین زمان ممکن کوشش می نماید اما طبیعی است که برای این موضوع احتیاج به زمان دارد، این عجیب است که بعضی نشسته اند و روزها را برای وی می شمرند. این حق دیاب است که با طیف های مختلف رایزنی کند اما او مسؤول عدم مشارکت بعضی در دولت نیست.

نعیم قاسم تأکید کرد: اگر گزینه اختیاری میان وتوی تعطیلی (فرایند تشکیل دولت) و دولت باشد ما با دولت هستیم، اگر میان گزینه آشوب و شروع راهکار باشد ما با راهکار هستیم، اگر میان دولت پیشبرد اموری که امور کشور و مسائل آن را پیگیری نمی نماید و دولتی دنبال راهکار و اصلاح باشد ما با گزینه دوم هستیم، اگر میان سوءاستفاده سیاسی برای تشدید گرسنگی و افزایش تکرار بیکاران و خاتمه دادن به درد و رنج مردم باشد ما با مورد دوم هستیم. تشکیل دولت تنها راه برای این موضوعات است و یادآوردی این موضوع لازم است که پیگیری پفراینده های فساد و اموال دزدی شده یا قاچاق شده بر عهده دستگاه قضایی و بانکی لبنان است و باید بر روی آن کار گردد.

امروز هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب الله و معاون وی علی دعموش نیز در اظهارات جداگانه ای بر تسریع در فرایند تشکیل دولت جدید لبنان تأکید کردند (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 16

به "نعیم قاسم: سنگ اندازی در راستا حسان دیاب، لبنان را به خلأ سیاسی بازمی گرداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نعیم قاسم: سنگ اندازی در راستا حسان دیاب، لبنان را به خلأ سیاسی بازمی گرداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید