مصاحبه، فضای یمن برای هواپیماهای دشمن امن نیست، درگیری داخلی مزدوران سعودی و امارات در مأرب

به گزارش طرفداران رونالدو، یک فعال رسانه ای یمنی از استقرار نیروهای انصارالله و کمیته های مردمی یمن در اطراف مأرب و درگیری میان نیروها و مزدوران ائتلاف سعودی و اماراتی در آن اطلاع داد.

مصاحبه، فضای یمن برای هواپیماهای دشمن امن نیست، درگیری داخلی مزدوران سعودی و امارات در مأرب

سید صادق الشرفی فعال رسانه ای یمنی در تبادل نظر با خبرنگار گروه بین الملل طرفداران رونالدو به تشریح آخرین شرایط جنگ یمن پرداخت و گفت: فضای کنونی شهر مأرب برای مزدوران رژیم عربستان و امارات نگران نماینده است، نیروهای دشمن دچار چنددستگی شده اند و در انتظار این هستند که ببینند در روزها و هفته های آینده چه چیزی رخ می دهد. انصار الله و کمیته های مردمی از یک ماه و نیم پیش و پس از پیروزی در استان الجوف در مرزهای مأرب مستقر شده اند.

در این مدت نیروهای دشمن در نگرانی به سر می برند و دچار اختلافات داخلی شده اند، گروه های مختلف یکدیگر را عامل شکست در منطقه الجوف و النهم و بسیاری دیگر از جبهه ها می دانند. به نظر می رسد که قبایل منطقه مأرب نیز مسائل فراوانی با مزدوران سعودی و اماراتی دارند و مردم این استان از حضور مزدوران داخلی و خارجی در مناطق خود ناراضی هستند.

وی ادامه داد: منطقه مأرب از نظر مالی، سیاسی، مالی و جغرافیایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. امکانات مالی موجود در این استان بسیار گسترده هستند و چاه های نفت فراوان و منابع گازی زیادی در آن قرار دارند. این امکانات در دست اخوان المسلمین و رژیم های عربستان و امارات قرار دارند و هم اکنون درآمد های این منابع به جیب افراد خاص و خانواده های پرنفوذ و رژیم های عربستان و امارات سرازیر می شود.

این فعال یمنی تأکید کرد: اگر نیروهای انصارالله و کمیته های مردمی بتوانند کنترل این منابع را که از ثروت های ملی یمن به شمار می فرایند در دست بگیرند شاهد بروز تغییرات بسیار گسترده ای در اقتصاد یمن خواهیم بود و کارمندانی که در ارتش و سایر ارگان های دولتی کار می نمایند و از سه سال پیش تا به امروز حقوق خود را دریافت ننموده اند می توانند از حقوقشان بهره مند شوند. بهره مندی انصارالله و کمیته های مردمی از این منابع مالی و توزیع آن میان نیازمندان و پرداخت کردن حقوق معوقه کارمندان نشان خواهد داد که دولت صنعا به خلاف دولت ادعایی مزدوران سعودی، کارآمد و مقتدر است.

سید صادق الشرفی در بخش دیگری از سخنان خود به حملات انصارالله و کمیته های مردمی علیه اهداف مختلف در داخل خاک عربستان اشاره نمود و گفت: ضرباتی که انصارالله به عمق خاک عربستان سعودی وارد می نماید بسیار مورد توجه آمریکایی ها و غربی ها قرار می گیرد زیرا این ضربات نشان دهنده میزان ضعف رژیم های دست نشانده آنان و ناتوانی شان در دفاع از خودشان است، همچنین این حملات نشان می دهند که یمنی ها تا چه اندازه پیشرفت نموده و به تکنولوژی های جدید دست یافته اند، این نیروها پنج سال پیش هیچ یک از این سلاح ها را در اختیار نداشتند و نمی توانستند خاک عربستان را هدف قرار دهند.

وی اضافه نمود: حملات انصارالله به خاک عربستان قطعاً در فرایند تبادل نظرهای صلح نیز تأثیرگذار خواهند بود، پس از هر حمله، سعودی ها سعی می نمایند تبادل نظرهای ویژه و محرمانه ای با انصارالله داشته باشند. اگر این حملات ادامه دار باشد بسیار تأثیرگذار خواهد بود، هرچه جنگ بیشتر طول بکشد تکنولوژی انصارالله نیز پیشرفته تر و شیوه های عملیاتی نیز بِروزتر خواهند شد.

این کارشناس یمنی تأکید کرد: نیروهای یمنی امروز پهپادهایی در اختیار دارند که توان حمل مهمات هوشمند را دارا هستند و می توانند نقطه زنی نمایند، همچنین انصارالله و کمیته های مردمی امروز از سامانه های پدافندی موشکی برخوردار هستند که راستا جنگ را تغییر داده اند، فضای یمن برای جنگنده ها و پهپاد های دشمن امن نیست و تا به امروز تعداد زیادی از هواپیماهای آنان سرنگون شده اند.

وی در خاتمه گفت: عربستان کوشش می نماید ضعف خود را مخفی نگه دارد و با غرور رفتار می نماید در حالی که در تبادل نظرهای محرمانه به یمنی ها التماس می نماید و به دنبال میانجی می شود. آنان می خواهند از این شرایط خارج شوند، اما شروطی را مطرح می نمایند که با توجه به شرایط کنونی قابل قبول نیستند. سعودی ها قصد دارند با امتیاز دادن در بعضی مناطق و جبهه ها جنگ را خاتمه دهند اما تنها راه خاتمه آن، خاتمه دادن کامل به محاصره یمن و خروج کامل نیروهای نظامی عربستان و امارات از یمن است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 287

به "مصاحبه، فضای یمن برای هواپیماهای دشمن امن نیست، درگیری داخلی مزدوران سعودی و امارات در مأرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصاحبه، فضای یمن برای هواپیماهای دشمن امن نیست، درگیری داخلی مزدوران سعودی و امارات در مأرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید