دستگاه های اطلاعاتی غربی عامل قتل، غارت و ویرانی در سوریه هستند

به گزارش طرفداران رونالدو، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری سانا، بثینه شعبان مشاور بشار اسد رئیس جمهور سوریه سخنانی را در مورد حمایت های دستگاه های اطلاعاتی غربی از تروریست های تکفیری در این کشور مطرح نمود.

دستگاه های اطلاعاتی غربی عامل قتل، غارت و ویرانی در سوریه هستند

بر اساس این گزارش، مشاور رئیس جمهور سوریه گفت: دستگاه های اطلاعاتی غربی در پشت پرده قتل، غارت و ویرانی در سوریه قرار دارند.

وی گفت: انگلیس ازجمله کشورهای غربی است که از گروه هایی در سوریه که خود را شاهد عینی می نامند، حمایت اقتصادی به عمل می آورد. دستگاه های اطلاعاتی غربی هزاران تروریست را آموزش دادند و به سوریه فرستادند.

مشاور رئیس جمهور سوریه تأکید کرد: کشورهای غربی تصور می نمایند که سوریه هنوز مستعمره آنها است؛ به همین دلیل همچنان به حمایت از تروریسم در این کشور ادامه می دهند.

پیش از این، بسام صباغ نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد در سخنانی گفته بود: بعضی کشورها از شورای امنیت برای سیاسی کردن فرایند فعالیت های انسانی در سوریه سوء استفاده می نمایند و پیامدهای فاجعه بار اقدامات یکجانبه علیه ملت سوریه را نادیده می گیرند.

وی ادامه داد: ایالات متحده باید به اشغال اراضی سوریه انتها دهد و از حمایت گروه های تروریستی جدایی طلب دست بردارد و همچنین سرقت منابع ملی سوریه را متوقف کند.

نماینده دائم سوریه تاکید نمود: اینکه بخواهند ایده ها، پیش شرط ها برای بازسازی، نادیده دریافت مطالبات برطرف اقدامات یکجانبه و همچنین کارشکنی فرایند بازگشت آوارگان به سوریه را دیکته نمایند هیچ وقت شرایط مناسب برای تحقق راه چاره سیاسی و بازگشت امنیت و ثبات به سوریه را فراهم نخواهد کرد.

صباغ با اشاره به تداوم منع خروج ساکنان ادلب و گروگان دریافت آنها به عنوان سپر انسانی توسط گروه های تروریستی گفت: سوریه، نادیده دریافت این اقدامات تروریست ها توسط بعضی کشورها را تداوم حمایت این کشورها از گروه های تروریستی و تسلطشان بر ادلب سوریه می داند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 975

به "دستگاه های اطلاعاتی غربی عامل قتل، غارت و ویرانی در سوریه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه های اطلاعاتی غربی عامل قتل، غارت و ویرانی در سوریه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید