خبرنگاران هشدار انصارالله نسبت به از سرگیری حملات علیه ائتلاف سعودی

به گزارش طرفداران رونالدو، تهران- خبرنگاران- رییس شورای عالی سیاسی یمن نسبت به از سرگیری حملات علیه ائتلاف سعودی هشدار داد.

خبرنگاران هشدار انصارالله نسبت به از سرگیری حملات علیه ائتلاف سعودی

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، مهدی المشاط پنجشنبه شب اضافه کرد: همچنان امیدواریم که کشورهای متجاوز راه صلح را انتخاب نمایند و ما را مجبور نسازند که مراحل دردآور عظیم و اقدامات غافلگیرانه ای که به عقل کسی خطور نمی کند را از سر بگیریم.

وی از ائتلاف سعودی خواست تا به مذاکرات صلح واقعی و جدی بپیوندد.

رییس شورای عالی سیاسی یمن اظهار کرد: اقدام ائتلاف سعودی برای توقف یکجانبه درگیری ها در یمن، اقدام مثبتی بود اما گذشت روزها ثابت کرد که این اقدام، فقط مصرف رسانه ای و تبلیغاتی داشت.

مشاط با بیان اینکه دولت نجات ملی یمن اهل صلح و آرامش است، از جامعه دنیای و سازمان های حقوق بشری خواست به یمن یاری نموده و برای خاتمه محاصره یمن کوشش نمایند.

وی همچنین از کشورهای عضو ائتلاف سعودی خواست؛ به حملات نظامی و هوایی خود به یمن و محاصره این کشور خاتمه دهند و خرابی و خسارت هایی که به یمنی ها و زیرساخت یمن زدند، جبران و به تبادل اسرا بپردازند.

رییس شورای عالی سیاسی یمن بیان نمود: جامعه دنیای در مقابل آنچه که بر مردم یمن در طول پنج سال محاصره و جنگ وارد آمده، مسؤول است.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی-آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را شروع کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تا به امروز هزاران یمنی به شهادت رسیده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به عظیم ترین فاجعه انسانی در دنیا تبدیل شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 338

به "خبرنگاران هشدار انصارالله نسبت به از سرگیری حملات علیه ائتلاف سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشدار انصارالله نسبت به از سرگیری حملات علیه ائتلاف سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید