خبرنگاران ریگان دومین کانون بحران فرسایش بادی در کشور است

به گزارش طرفداران رونالدو، کرمان - خبرنگاران - فرماندار ریگان با بیان اینکه پروژه های منابع طبیعی در این شهرستان به کندی انجام می گردد گفت: این شهرستان بعد از خوزستان دومین کانون بحران فرسایش بادی در کشور به شمار می رود.

خبرنگاران ریگان دومین کانون بحران فرسایش بادی در کشور است

به گزارش خبرنگاران، امین باقری روز سه شنبه در آیین کاشت درخت در محوطه ادارات شهرستان ریگان اضافه نمود: پروژه مالچ پاشی طی 2 سال گذشته و بعد از 13 سال در این شهرستان شروع شد و اکنون به دلایلی چون کمبود اعتبارات متوقف شده است.

وی با اشاره به شرایط بحرانی ریگان در زمینه گرد و غبار و توفان های شدید شن بیان داشت: در حال حاضر نیمی از روستاهای این شهرستان و جنوب شهر ریگان در محاصره گرد و غبار شدید قرار گرفته است.

فرماندار ریگان با اشاره به اینکه این شهرستان نیمی از سال را شاهد توفان های شدید شن است توضیح داد: تا به امروز 16 روستای ریگان به دلیل توفان های شن و حرکت شن های روان خالی از سکنه شده است.

باقری توضیح داد: در صورتی که پروژه های منابع طبیعی در شهرستان ریگان تعطیل گردد شاهد متروکه شدن شرق استان کرمان از سکنه خواهیم بود.

وی اضافه نمود: توفان شن و ریزگردها سالانه میلیاردها ریال خسارت به زیرساخت های این شهرستان وارد می نماید.

رئیس دادگستری شهرسان ریگان نیز گفت: به منظور جلوگیری از هجوم ریزگردها و گرد و غبار در این شهرستان باید کشت نهال بومی در ریگان در اولویت قرار گیرد.

امین سلطانی زرندی اضافه نمود: کاشت درخت خرما و مرکبات در محوطه ادارات شهرستان ریگان به منظور جلوگیری از هجوم ریزگردها در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه چندین نهال نخل و مرکبات در محوطه دادگستری شهرستان ریگان کاشته شده است گفت: امیدواریم با اجرای اینچنین طرح هایی کمتر شاهد بروز ریزگردها در این شهرستان باشیم.

ریگان تا مرکز استان کرمان 285 کیلومتر فاصله دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 160

به "خبرنگاران ریگان دومین کانون بحران فرسایش بادی در کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ریگان دومین کانون بحران فرسایش بادی در کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید