خبرنگاران تعداد مبتلایان روزانه کرونا در استان سمنان سه رقمی شد

به گزارش طرفداران رونالدو، سمنان- خبرنگاران- 159 مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر دوشنبه تا ظهر سه شنبه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید 19 در این استان از ابتدا تا به امروز به 26 هزار و 981 نفر رسید.

خبرنگاران تعداد مبتلایان روزانه کرونا در استان سمنان سه رقمی شد

به گزارش خبرنگاران، کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان شامگاه سه شنبه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان اظهار داشت: ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته جان یک نفر دیگر را در استان سمنان گرفت و بر این اساس از ابتدای شیوع این ویروس تا ظهر امروز تعداد جانباختگان این بیماری در استان به 941 نفر رسید.

بنابر این گزارش، 107 نفر به خاطر ابتلای قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند و از ابتدای شیوع ویروس تا به امروز 19 هزار و 581 نفر تا به امروز به صورت سرپایی درمان شدند.

طبق اعلام این کمیته، با ترخیص 10 بیمار دیگر، موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید 19 در این استان به 7 هزار و 991 نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز ابراز داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تا به امروز 18 هزار و 946 مورد مثبت ویروس کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.

نوید دانایی بیان نمود: در 24 ساعت گذشته (از 9 الی 10 فروردین 1400) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 16 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تا به امروز به چهار هزار و 839 نفر رسیده است و 14 هزار و 107 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به چهار هزار و 87 نفر رسید.

طبق آخرین گزارش ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان، آرادان گرمسار و سرخه در شرایط آبی و پنج شهرستان دیگر استان در شرایط زرد قرار دارند.

به گزارش خبرنگاران، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید 19 در کشور گفت: با فوت 91 نفر از هموطنان مبتلا به بیماری کووید19 در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به 62 هزار و 569 نفر رسیده است.

سیما سادات لاری اضافه نمود: در 24 ساعت گذشته تا ظهر امروز (10 فروردین) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی 10 هزار و 250 نفر بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد و یک هزار و 39 نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید19 در کشور به یک میلیون و 875 هزار و 234 نفر رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 877

به "خبرنگاران تعداد مبتلایان روزانه کرونا در استان سمنان سه رقمی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تعداد مبتلایان روزانه کرونا در استان سمنان سه رقمی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید