خبرنگاران تصمیم ستاد ملی کرونا درخصوص ترددهای مسافری مرتبط با ترکیه ابلاغ شد

به گزارش طرفداران رونالدو، تهران- خبرنگاران- معاون هماهنگی و سخنگوی وزارت کشور از ابلاغ تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد ترددهای مسافری مرتبط با ترکیه اطلاع داد و گفت: مقرر شد وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لغو تورهای ترکیه را به شرکت های گردشگری ابلاغ کند.

خبرنگاران تصمیم ستاد ملی کرونا درخصوص ترددهای مسافری مرتبط با ترکیه ابلاغ شد

به گزارش خبرنگاران از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی روز سه شنبه با اشاره به اینکه پس از وصول نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، درخصوص لغو تردد مسافری با ترکیه، موضوع به کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا ارجاع شد، گفت: جمع بندی اعضای کمیته که پس از تعامل با 5 دستگاه تخصصی مرتبط با امور مرز، شکل گرفت، به ستاد ملی مدیریت کرونا ارائه و نهایتا به دستگاه های ذیربط ابلاغ شد.

معاون هماهنگی وزارت کشور درخصوص تصمیم نهایی در خصوص اعمال محدودیت ها در ترددهای مسافری با کشور ترکیه اضافه کرد: براساس تصمیم ابلاغی از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا، مقرر شد وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، لغو تور ترکیه را فوراً به همه شرکت های گردشگری ابلاغ کند.

سامانی گفت: همچنین مقرر شد، جمعیت هلال احمر نسبت به ارتقای مراقبت های بهداشتی در مرزهای زمینی و هوایی با ترکیه و تشدید کنترل دقیق مسافران ورودی از کشور ترکیه در مرزهای زمینی و هوایی اقدام عاجل کند.

وی اضافه کرد: براساس تصمیم ابلاغ شده، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با همکاری وزارت امور خارجه و وزارت راه و شهرسازی نسبت به معین مراکز آزمایشگاهی مورد تایید در خارج اقدام و اطلاع رسانی لازم در این ارتباط به وسیله وزارتخانه های راه و شهرسازی و امور خارجه به شهروندان و شرکت های هواپیمایی انجام می گردد تا پس از اطلاع رسانی لازم، افراد صرفا با ارائه گواهی سلامت معتبر مورد تایید وارد کشور شون

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 893

به "خبرنگاران تصمیم ستاد ملی کرونا درخصوص ترددهای مسافری مرتبط با ترکیه ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تصمیم ستاد ملی کرونا درخصوص ترددهای مسافری مرتبط با ترکیه ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید