توافق بروکسل و لندن برای تمدید ضرب الاجل مذاکرات برگزیت

به گزارش طرفداران رونالدو، به گزارش خبرنگاران به نقل از فرانس 24، اورزلا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا، و بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس لحظاتی قبل با صدور بیانیه ای مشترک از توافق بروکسل و لندن برای تمدید ضرب الاجل مذاکرات مربوط به برگزیت خبر دادند.

توافق بروکسل و لندن برای تمدید ضرب الاجل مذاکرات برگزیت

پیشتر امروز یکشنبه به عنوان زمان انتهای مذاکرات برگزیت مشخص شده بود.

بر اساس این گزارش، بعد از پیشرفت در مذاکرات تجاری میان اتحادیه اروپا و انگلیس، جانسون و فون در لاین در بیانیه ای اعلام کردند این مذاکرات در بروکسل ادامه خواهد یافت.

در این بیانیه مشترک آمده است: امروز صبح تماس تلفنی مفیدی داشتیم. موضوعات مهم حل نشده را مورد بحث قرار دادیم. تیم های مذاکره نماینده ما طی روزهای اخیر شبانه روز فعالیت کردند. علی رغم خستگی ناشی از تقریباً یک سال مذاکره، و با این وجود که ضرب الاجل ها بارها انتها یافته اند، فکر می کنیم در این مرحله باید کوشش ها را برای دستیابی به توافق ادامه دهیم.

لندن و بروکسل در ادامه اعلام کردند: بنابراین به مذاکره نمایندگان خود ماموریت داده ایم مذاکرات را ادامه دهند تا ببینیم حتی در این مرحله دیرهنگام توافقی حاصل خواهد شد.

با وجود آنکه دوران انتقالی برگزیت تا کمتر از سه هفته دیگر، 31 دسامبر، انتها می یابد، اما همچنان بین میشل بارنیه، مذاکره نماینده اتحادیه اروپا و دولت جانسون در خصوص آینده تجارت دو طرف، توافقی به دست نیامده است.

اگر لندن و بروکسل تا تاریخ 31 دسامبر به توافق تجاری ویژه ای نرسند، پس از آن تاریخ، مجبور خواهند بود مطابق قوانین سازمان تجارت جهانی رفتار نمایند. این موضوع باعث اعمال تعرفه هایی می گردد که خود منجر به افزایش قیمت کالاهای وارداتی و صادراتی دو طرف خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 696

به "توافق بروکسل و لندن برای تمدید ضرب الاجل مذاکرات برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق بروکسل و لندن برای تمدید ضرب الاجل مذاکرات برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید