تمجید پوتین از عملکرد دستگاه اطلاعاتی روسیه

به گزارش طرفداران رونالدو، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنانی از عملکرد دستگاه اطلاعاتی کشورش تقدیر کرد و گفت: سرویس اطلاعات خارجی روسیه نهادی است که صندلی فوق العاده مهمی در محافظت از کشور دارد.

تمجید پوتین از عملکرد دستگاه اطلاعاتی روسیه

پوتین این سخنان را در جریان مراسمی به مناسبت بزرگداشت یکصدمین سال تاسیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه و خطاب به مسئولان و کارکنان این نهاد امنیتی و اطلاعاتی ایراد کرد.

این در حالی است که روسیه به تازگی از سوی آمریکا به حملات سایبری و دخالت در انتخابات ریاست جمهوری متهم شده و بعضی از متخصصان بین المللی تحقیقات سایبری نیز مدعی شده اند که سرویس اطلاعات خارجی روسیه احتمالا در پشت حملات سایبری بی سابقه هفته گذشته به سیستم های رایانه ای دولت ایالات متحده بوده است.

این سخنان ولادیمیر پوتین و تاکید وی بر اهمیت سرویس های اطلاعاتی روسیه تنها چند روز پس از طرح اتهامات آشکار مقامات آمریکایی از جمله مایک پمپئو به مسکو در ارتباط با حملات سایبری گسترده به نهادهای امنیتی و زیرساخت های اطلاعاتی دولت فدرال ایالات متحده مطرح شده است.

رئیس جمهوری روسیه در این خصوص توضیح داد که سرویس اطلاعات خارجی SVR و سایر سرویس های امنیتی کشورش تضمین کننده اصلی توسعه همراه با استقلال، حاکمیت و دموکراسی در کشورش هستند.

یادآور می گردد، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز آدینه با اشاره به حملات گسترده اخیر سایبری به زیرساخت های اطلاعاتی کشورش که بی سابقه و خطرناک توصیف شده، انگشت اتهام را آشکارا به سوی کرملین نشانه رفت و مدعی شد که مسکو در این حملات نقش داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 719

به "تمجید پوتین از عملکرد دستگاه اطلاعاتی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمجید پوتین از عملکرد دستگاه اطلاعاتی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید