تظاهرات ضد قرنطینه ای در اروپا؛ پلیس آلمان 60 نفر را بازداشت کرد

به گزارش طرفداران رونالدو، نیرو های امنیتی و پلیس در چند کشور اروپایی با حمله به معترضانی که ضد قوانین و محدودیت های مرتبط با شیوع ویروس کرونا تظاهرات نموده بودند، تعداد زیادی را بازداشت کردند.

تظاهرات ضد قرنطینه ای در اروپا؛ پلیس آلمان 60 نفر را بازداشت کرد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، گروه هایی مختلفی از مردم در چند کشور اروپایی روز شنبه به خیابان ها آمده و علیه تصمیمات دولت های خود برای اعمال قوانین و محدودیت های مرتبط با ویروس کووید19، تظاهرات و اعتراض کردند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، پلیس آلمان می گوید در روز گذشته هزاران آلمانی با تظاهرات در خیابان ها، اعتراض خود را نسبت به محدودیت های اعمالی از سوی دولت نشان دادند.

این در حالی است که دولت آلمان طی روزهای اخیر با توجه به پایین تر بودن نرخ تلفات ویروس کرونا در این کشور نسبت به بعضی دیگر کشورهای اروپایی، برطرف بعضی محدودیت های کرونایی را شروع نموده است.

به نوشته رویترز، علی رغم اینکه دولت آنگلا مرکل صدراعظم آلمان بر لزوم تداوم بعضی محدودیت ها جهت آهسته شدن شیوع ویروس کرونا تاکید دارد، اما تظاهرات نمایندگان برای سومین آخر هفته پیاپی به خیابان ها آمده و خواهان برطرف محدودیت ها شدند.

بر این اساس، پلیس آلمان نیز در مقابله با معترضانی که قوانین فاصله گذاری را رعایت ننموده و حتی از ماسک نیز استفاده ننموده بودند، 60 نفر از آنها را بازداشت کرد.

روزنامه تاگ اشپیگل نیز گزارش داد که دو افسر پلیس آلمانی در این زد و خوردها، مصدوم شده اند.

این در حالی است که شمار کل مبتلایان ویروس کرونا در آلمان به 178 هزار نفر نزدیک شده و تا کنون بیش از 8 هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هزاران نفر از هواداران حزب راست گرای افراطی وُکس با خودروهای خود راهپیمایی بزرگی در خیابان های شهر مادرید به راه انداخته و علیه قوانین قرنطینه ای اعتراض کردند.

به نوشته وبگاه شبکه دویچه وله این افراد، پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا را متهم می نمایند که درباره تاثیرات این بحران بهداشتی دروغ می گوید و با محدود کردن مردم به خانه هایشان و بستن کسب وکارها به بهانه قرنطینه، حقوق آنها را نقض می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 303

به "تظاهرات ضد قرنطینه ای در اروپا؛ پلیس آلمان 60 نفر را بازداشت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات ضد قرنطینه ای در اروپا؛ پلیس آلمان 60 نفر را بازداشت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید