تداوم رایزنی فراکسیون های سیاسی برای تعیین نخست وزیر جدید عراق

به گزارش طرفداران رونالدو، فراکسیون های سیاسی عراق در حال رایزنی هستند تا نخست وزیر جدید را تعیین کنند، ولی ظاهرا، امروز نیز پیروز به اعلام نام وی نخواهند شد.

تداوم رایزنی فراکسیون های سیاسی برای تعیین نخست وزیر جدید عراق

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رایزنیهای برای انتخاب جدید نخست وزیر عراق در میان طیفهای سیاسی این کشور همچنان ادامه دارد.

علاء الربیعی عضو ائتلاف سائرون در مجلس عراق گفت که کمیته هفت جانبه که مأمور انتخاب نخست وزیر آینده عراق است، شامگاه گذشته نشستی برگزار کرده است.

الربیعی به روزنامه العربی الجدید گفت که این کمیته پرونده ها را تکمیل کرده و شخصیتی که بیشترین شانس را برای تصدی این سِمت [نخست وزیری] دارد و تا ساعاتی آینده، اعلام خواهد شد، نعیم السهیل است.

وی تأکید کرد که مأموریت این کمیته، معرفی نامزد تصدی نخست وزیری به ریاست جمهوری عراق است تا این مسئول عراقی نیز وی را مأمور تشکیل کابینه کند.

این کننده عراقی شرح داد، فردی که مأمور تشکیل کابینه خواهد شد، برنامه ای دارد که مطالبات ملت عراق را مرتفع خواهد کرد.

الربیعی با بیان اینکه فراکسیون های سیاسی در پی منافع عراق هستند، خاطر نشان کرد: شرایط عراق خوب نیست؛ زیرا کشور با چند بحران روبروست... و در مرحله بعدی باید منافع عراق بر منافع شخصی ترجیح داده شود.

حنین القدو کننده ائتلاف الفتح در مجلس عراق هم از تداوم رایزنی طیفهای سیاسی برای تعیین نام نخست وزیر این کشور خبر داد و گفت که نام نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه، طی 24 ساعت آینده اعلام خواهد شد.

طرفهای سیاسی نمی توانند نخست وزیر را تعیین کنند

روزنامه الاخبار لبنان هم به این رایزنیها پرداخت و گزارش داد، پس از اینکه نام 18 نفر به عنوان نامزدهای نخست وزیری اعلام شده بود، این تعداد به چهار نفر رسیده است. السهیل مدیر دفتر ریاست جمهوری، علی شکری وزیر پیشین برنامه ریزی، اسعد العیدانی استاندار بصره و محمد شیاع السودانی وزیر کار پیشین، مهمترین نامزدهای این سِمت هستند.

الاخبار با بیان اینکه تا کنون، السهیل بیشترین شانس را برای نخست وزیری دارد، تأکید کرد، با وجود اینکه احمد الاسدی از رهبران ائتلاف الفتح خبر داد که نخست وزیر امروز دوشنبه مأمور تشکیل کابینه خواهد شد، ولی ظاهرا طرفهای مختلف نخواهند توانست به وعده های خود عمل کنند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 177

به "تداوم رایزنی فراکسیون های سیاسی برای تعیین نخست وزیر جدید عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم رایزنی فراکسیون های سیاسی برای تعیین نخست وزیر جدید عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید