بی توجهی به پروتکل های بهداشتی آسیب جدی را به سلامت جامعه می زند

به گزارش طرفداران رونالدو، رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد که بی توجهی به پروتکل های بهداشتی ابلاغی می تواند منجر به شیوع بیشتر بیماری گشته و حتی کنترل این بیماری را پیچیده تر کند.

بی توجهی به پروتکل های بهداشتی آسیب جدی را به سلامت جامعه می زند

محمد صالح جوکار در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به ضرورت توجه جدی مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی بیان نمود: آنچه که امروز برای جامعه ضروری است توجه جدی به پروتکل های بهداشتی است. امور جاری زندگی مردم و ادامه فعالیت های تولیدی باید با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گیرد. اگر مردم پروتکل های بهداشتی را جدی تلقی کنند می توانند امور روزمره خود را با کمترین مخاطره انجام دهند و همچنین زنجیره شیوع این بیماری را قطع کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: اما اگر مردم در این شرایط قصد داشته باشند تا به کارهای غیرضروری بپردازند و به رعایت توصیه های بهداشتی و پروتکل های ابلاغی توجهی نداشته باشند تبعات آن به نفع هیچ کس نیست.

کننده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی شرح داد: همه ما در یک کشتی به سر می بریم که هم در منافع آن و هم در ضرر شریک هستیم. اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم به نفع همه افراد است، اما اگر نسبت به آن بی توجه باشیم آسیب جدی به همه افراد جامعه وارد می شود.

وی در ادامه تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود باید از مسافرت های غیرضرور جلوگیری شود. ما در آستانه روز اربعین هستیم و خیلی از مردم دلتنگ هستند اما همان طوری که رهبری تاکید فرمودند می توان زیارت روز اربعین را در خانه های خود قرائت کرد. رفت و آمدها و ترددهای غیرضروری به ضرر همه افراد جامعه است.

وی ادامه داد: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی منجر به شیوع بیشتر این بیماری شده و شاید کنترل آن را از دست ما خارج کنند ما به پاس قدردانی از زحمات کادر درمانی و پزشکان و پرستاران که در خط مقدم مبارزه با این بیماری ایستاده اند باید پروتکل ها را جدی تلقی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 572

به "بی توجهی به پروتکل های بهداشتی آسیب جدی را به سلامت جامعه می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی توجهی به پروتکل های بهداشتی آسیب جدی را به سلامت جامعه می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید