امیدواریم طرح جهاد دانشگاهی در زمینه اشتغال زنان با موفقیت به اجرا برسد

به گزارش طرفداران رونالدو، خبرنگاران/قم معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره طرح جهاددانشگاهی در زمینه اشتغالزایی زنان ابراز امیدواری کرد که این طرح با روزآمدن کردن فعالیت ها و روش به توفیق برسد.

امیدواریم طرح جهاد دانشگاهی در زمینه اشتغال زنان با موفقیت به اجرا برسد

معصومه ابتکار شامگاه سه شنبه در نشست با زنان نخبه و فعال استان قم گفت: استان قم در بسیاری از زمینه ها دارای سرمایه های ارزشمندی از جمله زنان توانمند و تحصیل کرده است که در پیشبرد اهداف اجتماعی، بسیار موثر و سازنده خواهد بود.

وی با اشاره به منتصب شدن دوخانم در سمت مدیر کلی استانداری قم، افزود: این اقدام یقینا رتبه استان را در زمینه انتصاب مدیران زن که یکی از جهت گیری های مهم دولت است، بهبود بخشید.

ابتکار با بیان اینکه دستور العملی از سمت ریاست جمهور صادر گشته که بر مبنی آن 30درصد از پست های مهم و تصمیم گیر دولتی باید در اختیار زنان قرار گیرد، ادامه داد: این سیاست باتوجه به سرمایه انسانی موجود در بخش زنان و ضرورت مشارکت بیشتر زنان در جامعه انجام شد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اعلام کرد: 20درصد مدیران دولت از بین زنان انتخاب شدند اما تا رسیدن به 30درصد فاصله زیادی است به این جهت که تعداد زنان درسمت مدیران عالی عدد قابل توجهی نیست.

وی همچنین گفت: ضرورت حضور زنان در تمام سطوح مدیریتی و تصمیم گیری حس می شود و این نکته بسیار قابل اهمیت بوده همچنین انجام طرح های مورد حمایت ریاست جهموری در امور خانواده باید گسترش یابد.

ابتکار با اشاره به طرح ملی گفت و گو خانواده اعلام کرد: این طرح یک ضرورت برای خانواده ها محسوب می شود چرا که به دلیل عدم آموزش های کافی در زمینه مهارت های زندگی، عمده ترین مشکل در بسیاری از خانواده ها اختلال روابط است.

وی همچنین در خصوص طرح ارتقای تاب آوری گفت: اجرای این طرح در جوامعی که در معرض آسیب قرار های مختلفی از جمله اعتیاد و بیکاری قرار دارند، حائز اهمیت بوده و باید اجرای این طرح در استان قم توسعه یابد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تصویب سند ارتقای شرایط زنان در استان قم، خاطر نشان کرد: برای اولین بار در کشور مساله زنان و خانواده با برنامه و شاخص های عدالت جنسیتی متناسب با فرهنگ استان تنظیم شده است که دارای ابعاد مختلفی از جمله برنامه اجرایی است.

وی با بیان اینکه سند ارتقای شرایط زنان نقشه راه استان برای بهبودی شرایط زنان استان است، اعلام کرد: مشارکت تمام افراد جامعه به ویژه زنان برای تحقق اهداف این سند لازم است.

ابتکار ضمن تاکید توجه به توان اقتصادی زنان نیازمند شغل اعلام کرد: طرح های های متعددی با وزارت کار و وزارت کشور و سازمان های مردم نهاد ازجمله انجمن های زنان کار آفرین اجرا شده که مورد حمایت دولت قرار گرفته است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن تقدیر از طرح های توسعه مشاغل خانگی که توسط جهاد دانشگاهی استان قم پیگیری و اجرا شده است، افزود: انتظار می رود این طرح توسعه پیدا کرده و با روش های نوین و موثرکارآفرینی زنان نیازمند شغل را مشغول به کار کرد.

ابتکار در پایان با اشاره به سیاست های معاونت و دولت در حمایت از نهاد های مدنی، خاطر نشان کرد: دولت فضا را برای فعالیت نهادهای مدنی و روآوردن ظرفیت های جامعه مدنی فراهم کرده است که رشد فعالیت سازمان های مردم نهاد و خیریه ها و موسسات غیر دولتی، ماحصل این اتفاق است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 26

به "امیدواریم طرح جهاد دانشگاهی در زمینه اشتغال زنان با موفقیت به اجرا برسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدواریم طرح جهاد دانشگاهی در زمینه اشتغال زنان با موفقیت به اجرا برسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید