الزام به رعایت پروتکل های بهداشتی در پروازها ادامه دارد

به گزارش طرفداران رونالدو، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت که تا زمانی که وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی ضروری بداند، همه پروتکل های بهداشتی از جمله اعمال محدودیت 60 درصدی پذیرش مسافر در پروازهای داخلی رعایت خواهد شد.

الزام به رعایت پروتکل های بهداشتی در پروازها ادامه دارد

در پی اعمال محدودیت 60 درصدی پذیرش مسافر در پروازهای داخلی که به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ شده و از اول مهر ماه اجرایی شده است، چندین بار شرکت های هواپیمایی نسبت به اجرای این پروتکل بهداشتی و ضرر و زیانی که بابت کاهش پذیرش مسافر متحمل می شوند، اعتراض نموده و مکاتبات بسیاری با مسئولان دستگاه های مختلف از رییس سازمان هواپیمایی تا وزیر راه و شهرسازی و رییس جمهور انجام دادند اما نهایتا با این درخواست مخالفت شد.

تورج دهقان زنگنه، رئئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرد: که تا زمانی وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی ضروری بداند، همه پروتکل های بهداشتی از جمله اعمال محدودیت 60 درصدی پذیرش مسافر در پروازهای داخلی رعایت خواهد شد.

وی اضافه نمود: شرایط و شرایط کشور را از نظر بهداشتی و درمانی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معین می نماید و بنابراین شرکت های هواپیمایی و صنعت هوانوردی ملزم هستند تا زمانی که کشور از نظر شیوع ویروس کرونا به شرایط تعادلی نرسیده و متولیان بهداشت کشور تشخیص بدهند، همه پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده رعایت خواهد شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: مسلما سلامت مردم در اولویت همه است و بنابراین شرکت های هواپیمایی باید پروتکل های بهداشتی از جمله محدودیت 60 درصدی پذیرش مسافر را رعایت نمایند.

زنگنه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با ایرلاین هایی که تخلفات کرونایی شان را تکرار نموده و محدودیت 60 درصدی پذیرش مسافر را رعایت نمی نمایند چه برخوردی خواهد شد؟ تاکید نمود: در گذشته جرایم بسیاری برای شرکت های هواپیمایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کردند در نظر می گرفتیم و به عنوان مثال مسیرهای پروازی شان را لغو می کردیم اما با توجه به اینکه بعضی شرکت های هواپیمایی، تخلفاتشان در این زمینه مانند پذیرش مسافر بالاتر از سقف معین شده را تکرار کردند، جرایم شان را سنگین تر خواهیم کرد.

وی گفت: در جلسه های پیش رو کمیته هوانوردی در سازمان هواپیمایی کشوری در صددیم تا جرایم دیگری برای این شرکت ها در نظر بگیریم و به زودی آن را اعلام خواهیم کرد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1000

به "الزام به رعایت پروتکل های بهداشتی در پروازها ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزام به رعایت پروتکل های بهداشتی در پروازها ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید