اصلاح سقف بودجه 1400

به گزارش طرفداران رونالدو، خبرنگاران-نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح مصوبه قبلی خود، سقف بودجه 1400 مجددا را مشخص کردند.

اصلاح سقف بودجه 1400

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 26 اسفند) و با هدف تامین نظر شورای نگهبان نسبت به ایرادات لایحه بودجه 1400، اصلاحات کمیسیون تلفیق را به تصویب رسانده و سقف درآمدی بودجه 1400 را معین کردند.

به گزارش خبرنگاران، بر اساس مصوبه امروز مجلس، بودجه سال 1400 کل کشور از حیث منابع بالغ بر بیست و هشت میلیون و هشتصد و بیست و سه هزار و سیصد و نود و هشت میلیارد و چهارصد و پنجاه و هفت میلیون ریال به شرح ذیل است.

الف- منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمد ها و واگذاری دارایی های سرمایه ای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه ها و تملک دارایی های سرمایه ای و مالی بالغ بر 13 میلیون و هفتصد و سی و هفت هزار و ششصد و نود و نه میلیارد و دویست و شصت و هشت میلیون ریال شامل؛

1- منابع عمومی بالغ بر دوازده میلیون و هفتصد و هفتاد و نه هزار و دویست و نه میلیارد و سیصد و پنجاه و شش میلیون ریال.

2- درآمد های اختصاصی وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی بالغ بر نهصد و پنجاه و هشت هزار و چهارصد و هشتاد و نه میلیارد و نهصد و دوازده میلیون ریال.

ب- بودجه شرکت های دولتی، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمد ها و سایر منابع تأمین اعتبار بالغ بر پانزده میلیون و هفتصد و سیزده هزار و دویست و هفده میلیارد و هشتصد و چهل و سه میلیون ریال و از حیث هزینه ها و سایر پرداخت ها بالغ بر پانزده میلیون و هفتصد و سیزده هزار و دویست و هفده میلیارد و هشتصد و چهل و دو میلیون ریال است.

همچنین بر اساس این مصوبه به دولت اجازه داده می شود نسبت به ابلاغ نه میلیون و سیصد و هفتاد و نه هزار و دویست و نه میلیارد و سیصد و پنجاه و شش میلیون ریال منابع عمومی متناسب با مبالغ مصوب اقدام کند.

ابلاغ سه میلیون و چهارصد هزار میلیارد ریال (مابه التفاوت سقف اعتبارات مصوب در 6 ماهه دوم سال 1400) و صرفاً پس از اطمینان از منابع و متناسب با فرایند واریزی به خزانه در 6 ماهه اول قابل ابلاغ بر مصارف مصوب است.

ماده واحده اصلاحی بودجه سال 1400 با 164 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 195 نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 862

به "اصلاح سقف بودجه 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح سقف بودجه 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید