ارتش یمن کنترل چند منطقه راهبردی استان مأرب را به دست گرفت

به گزارش طرفداران رونالدو، منابع یمنی از پیشروی و موفقیت ارتش این کشور در نقاطی مهم از استان مأرب در شمال شرق استان صنعاء (پایتخت) خبر دادند.

ارتش یمن کنترل چند منطقه راهبردی استان مأرب را به دست گرفت

به گزارش گروه بین الملل طرفداران رونالدو، ارتش و کمیته های مردمی یمن اعلام کردند که کنترل چند منطقه راهبردی در استان مأرب را به دست گرفته اند.

طبق گزارش وبگاه وکالة الصحافة یمن، برخی منابع محلی گفتند که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی روز سه شنبه (دیروز) وارد نبردهای سختی شده و پیروز شدند در چند منطقه در جبهه صرواح پیشرفت مهمی حاصل کنند.

به گفته این منابع، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی توانستند مناطق راهبردی در بخش صرواح مشرف به شهر مأرب را پاکسازی کنند.

موقعیت استان مأرب

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی توانستند منطقه تباب البراء را هم تصرف و پاکسازی کرده و بر منطقه الطلعة الحمراء مسلط شوند.

این منابع گفتند که تسلط نیروهای ارتش و کمیته های مردمی بر منطقه راهبردی الطلعة الحمراء به معنای آن است که کار جبهه صرواح از لحاظ نظامی به نفع نیروهای ارتش و کمیته مردمی یکسره شده است.

ارتش یمن در هفته های گذشته نیز در پاسخ به عملیات شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی و دولت مستعفی عبد ربه منصور هادی برای حمله به صنعاء از دو استان مأرب و الجوف، پیروز شد با عملیاتی بزرگ، مرکز استان الجوف (شهر الحزم) را به تصرف در آورد. همچنین بخش هایی از استان مأرب نیز تحت کنترل ارتش یمن در آمد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 164

به "ارتش یمن کنترل چند منطقه راهبردی استان مأرب را به دست گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش یمن کنترل چند منطقه راهبردی استان مأرب را به دست گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید