اختصاصی، ظریف در ملاقات با طالبان: از یک دولت فراگیر اسلامی با حضور همه طرف ها حمایت می کنیم

به گزارش طرفداران رونالدو، وزیر امور خارجه ایران در ملاقات با هیئت سیاسی طالبان گفت: ما از یک دولت فراگیر اسلامی با حضور همه قومیت ها، مذاهب و طرف ها حمایت می کنیم.

اختصاصی، ظریف در ملاقات با طالبان: از یک دولت فراگیر اسلامی با حضور همه طرف ها حمایت می کنیم

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با ملاعبدالغنی برادر معاون سیاسی طالبان و هیئت همراهش ملاقات و گفت وگو کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در این ملاقات دو طرف در خصوص مسائل جاری منطقه، اوضاع داخلی افغانستان و چگونگی پیشبرد فرایند مذاکرات صلح این کشور گفتگو کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این ملاقات با اشاره به اقدامات آمریکا در افغانستان تاکید نمود که آمریکا میانجی و حکم خوبی نیست.

ظریف اظهارداشت: ما از یک دولت فراگیر اسلامی باحضور همه قومیت ها و مذاهب حمایت می کنیم و آن را ضرورتی برای افغانستان می دانیم.

وی گفت: مردم افغانستان از شما هستند و نبایستی در عملیات ها هدف قرار گیرند.

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به قانون اساسی و نظام افغانستان توضیح داد: ما نمی توانیم شرایط را در خلاء در نظر بگیریم و این شرایط را برای رسیدن به حکومت آینده مشارکتی می گردد در نظر گرفت.

هم زمان با حضور هیئت سیاسی طالبان در تهران، هیئت مستقل دیگری از طالبان به سرپرستی شیرمحمد عباس استانکزی در مسکو حضور دارد.

معاون سیاسی رهبر طالبان پیش از این در ملاقات با یوسف کالا معاون سابق رئیس جمهور اندونزی گفته بود که برای موفقیت فرایند صلح افغانستان به همکاری کشورهای مسلمان احتیاج است.

وزارت خارجه افغانستان هفته گذشته در بیانیه ای تاکید نمود که سفر هیئت طالبان به تهران با اطلاع کابل انجام شده و هدف از سفر این است که ایران، این گروه را در خصوص اجماع منطقه ای برای تامین آتش بس فوری، دستیابی به یک توافق جامع صلح در چهارچوب نظام جمهوری و حفظ ارزش های قانون اساسی افغانستان مطلع سازد.

عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان نیز به تازگی با تاکید بر اینکه سفر طالبان به تهران با هماهنگی این شورا و دولت افغانستان بوده، برقراری آتش بس را پیش زمینه صلح دانست.

وی گفت که مهمترین خواست مردم افغانستان در فرایند مذاکرات صلح برقراری آتش بس سراسری و حفظ ارزش های دو دهه اخیر است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 806

به "اختصاصی، ظریف در ملاقات با طالبان: از یک دولت فراگیر اسلامی با حضور همه طرف ها حمایت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاصی، ظریف در ملاقات با طالبان: از یک دولت فراگیر اسلامی با حضور همه طرف ها حمایت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید