احداث پایگاه نظامی روسیه در مناطق تحت نفوذ آمریکایی ها در سوریه

به گزارش طرفداران رونالدو، نیروهای ارتش روسیه در حومه شهر المالکیه واقع در شمال شرق سوریه و نزدیک مثلث مرزی ترکیه با عراق و سوریه یک پایگاه نظامی احداث نموده اند.

احداث پایگاه نظامی روسیه در مناطق تحت نفوذ آمریکایی ها در سوریه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، ایسنا به نقل از ارم نیوز نوشت: نیروهای روس توانستند با وجود اعتراضات ساکنان منطقه، این پایگاه را در روستای قصر الدیب در حومه المالکیه برپا نمایند. در این منطقه، میدان های نفتی متعدد سوریه وجود دارند، همچنین نیروهای آمریکایی در منطقه واقع در حد فاصل المالکیه تا دیرالزور تا مرزهای عراق در شرق که آن را تحت نفوذ خود می دانند، مستقر هستند.

سایت کردزبان صدی الاخبار نیز ویدیویی از یک خودروی گشتی روس در این روستا منتشر کرد. به گزارش این سایت، خاکریزهایی که در ویدیو دیده می شوند، برای احداث پایگاه نظامی ایجاد شده اند. همچنین سایت نورث پرس گزارش داد: پس از انتشار اخباری از کوشش نیروهای روسیه برای ایجاد این پایگاه در منطقه، یک خودروی گشتی آمریکایی مشغول به گشت زنی در این منطقه شد.

تا این لحظه مسکو و نیز نیروهای سوریه دموکراتیک هیچ گونه واکنش رسمی نسبت به ایجاد این پایگاه نظامی نداشته اند. روسیه از اکتبر گذشته پس از امضای توافقنامه ای با نیروهای سوریه دموکراتیک، تقریبا هر روز گشت هایی را در شمال شرق سوریه انجام می دهد، همچنین ترکیه پس از امضای توافقی با مسکو پس از عملیات چشمه صلح در مناطق شرق فرات، تعداد کمتری گشت انجام می دهد.

مناطق نفوذ در کانتون جزیره در سوریه یعنی شرق رودخانه فرات میان طرف های مختلف از جمله نیروهای سوریه دموکراتیک که تحت حمایت آمریکا هستند و در این منطقه حضور دارند، نیروهای ترکیه که پس از عملیات چشمه صلح در اکتبر گذشته نوار مرزی میان دو شهر راس العین و تل ابیض را به دست گرفته اند و نیز نیروهای روس و نیروهای دولت سوریه تقسیم شده اند.

کارشناسان بر این باورند احداث این پایگاه روسی در خاک سوریه با هدف ساماندهی مناطق تحت نفوذ واشنگتن و مسکو در سوریه بوده و احداث آن در قلب منطقه تحت نفوذ آمریکایی ها حاکی از آن است که توافق های غیرعلنی میان دو طرف آمریکایی و روسی درباره منطقه نفت خیز شرق فرات وجود دارند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 362

به "احداث پایگاه نظامی روسیه در مناطق تحت نفوذ آمریکایی ها در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث پایگاه نظامی روسیه در مناطق تحت نفوذ آمریکایی ها در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید