آسترازنکا به شکست در درمان کرونا با آنتی بادی اعتراف کرد

به گزارش طرفداران رونالدو، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، شرکت داروسازی آسترازنکا اعلام کرد تحقیقاتش درباره استفاده از یک نوع درمان با آنتی بادی مونوکلونال به نام AZD7442 برای جلوگیری از شدت ابتلای فردی که قبلاً در معرض ویروس کرونا قرار داشته، موفقیت آمیز نبوده است.

آسترازنکا به شکست در درمان کرونا با آنتی بادی اعتراف کرد

طبق بیانیه شرکت، شرکت کنندگان در این آزمایش بالینی، افراد بالای 18 سال بوده اند که قبلاً واکسن نزده بودند و طی 8 روز قبل در نزدیکی فردی مبتلا به کووید 19 بوده اند.

با تزریق واکسن مذکور به افراد گروه کنترل، ریسک ابتلاء به کووید 19 با نشانگرهای واضح، در مقایسه با گروه پلاسیبو 33 درصد کاهش یافت که از لحاظ آماری چندان قابل توجه نیست.

این شرکت مشغول مطالعه درمان افرادی است که قبلاً در برابر ویروس قرار گرفته اند و سعی دارد شدت ابتلاء به بیماری را کمتر کند. درمان با آنتی بادی مونوکلونال به گروهی از داروها تعلق دارد که رفتار آنتی بادی های طبیعی بدن را در مقابله با بیماری تقلید می کنند.

شرکت های رقیب آسترازنکا یعنی رجنرون فارماسوتیکال و الای لیلی هر دو درمان های مبتنی بر آنتی بادی مونوکلونالی ابداع کرده اند که اکنون در آمریکا اجازه استفاده برای درمان بیماران مبتلا به ویروس را دریافت کرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1059

به "آسترازنکا به شکست در درمان کرونا با آنتی بادی اعتراف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسترازنکا به شکست در درمان کرونا با آنتی بادی اعتراف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید